Anketa Mobilní aplikace roku 2011 zná své vítěze

Společnost Internet Info vyhlásila Mobilní aplikace roku 2011. Jaké jsou ty nejzajímavější a nejprospěšnější české aplikace pro mobilní telefony?
Anketa Mobilní aplikace roku 2011 zná své vítěze

Ve středu 1. června 2011 společnost Internet Info, pořadatel prvního ročníku ankety Mobilní aplikace roku 2011 vyhlásila na setkání COMMUNICATIONWEDNESDAY její vítěze.

Nominační fáze proběhla v termínu 1. března – 10. dubna 2011. Účastnilo se jí téměř 1200 nominujících a více než 100 vývojářů a zařadili do ní 171 unikátních českých a slovenských aplikací. Poté odborná porota roztřídila nominované aplikace do devíti kategorií a od 18. dubna do 18. května měla široká veřejnost možnost svým hlasováním určit finální pořadí – v kategoriích i celkově.

Celkem se do ankety zapojilo 4868 hlasujících. V posledním květnovém týdnu byly výsledky zkontrolovány odbornou porotou, která také udělila tvůrcům aplikací čestné uznání a vlastní cenu navazující na tradici projektu Creative Communication Award, který oceňoval nejen mobilní, ale také internetové aplikace.

Anketa byla otevřené pro všechny mobilní aplikace na platformách iOS, Android, Windows Phone 7, Blackberry, Samsug Bada a také HTML5 webů optimalizovaných pro mobilní zařízení.

Aplikace byly rozděleny do osmi kategorií, v nichž zvítězily aplikace:

  1. Doprava – Pubtran (František Hejl)
  2. Komunikace – Oskarek (Luboš Mačenka)
  3. Nástroje – APNdroid (Martin Adámek)
  4. Peníze a nakupování – Pojišťovna (eMan, s.r.o.)
  5. Práce, obchod, podnikání – AKatastr pro Android / iKatastr pro iPhone (Jiří Procházka)
  6. Mapy a navigace – c:geo (Radovan Paška)
  7. Média – ČT24 pro iPhone a Andrioid (Inmite, s.r.o.)
  8. Životní styl – Meteoservis pro Android / Meteoradar pro iPhone(Radim Fryč)
  9. Hry a zábava – Piškvorky (NEXTWELL, s.r.o.)
Klepněte pro větší obrázek

Absolutním vítězem ankety se stal Luboš Mačenka, pro jehož aplikaci Oskárek hlasovalo 801 lidí. Za ním se velmi těsně s rozdílem pouhých 21 hlasů se umístil Michal Vojtíšek s aplikací Free SMS Sender, který byl následován společností Inmite, s.r.o., autorem mediální aplikace ČT24 pro platformy iPhone a Android.

Klepněte pro větší obrázek 

Cena odborné poroty byla udělena Jiřímu Kamínkovi za aplikaci iKatastr. Čestné uznání odborné poroty náleží autorské trojici Kryštof Celba, JanŠlesinger a Lukáš Ronge za aplikaci Meteoradar CZ.

Vše o anketě a jejích výsledcích naleznete na stránkách projektu Mobilní aplikace roku 2011: www.aplikaceroku.cz. Partnery soutěže byly společnosti Google Česká Republika, Nokia Czech Republic, Seznam.cz a T-Mobile Czech Republic. Anketu byla pořádána sdružením TUESDAY Business Network, působící pod vlajkou společnosti Internet Info.

Diskuze (14) Další článek: Google Navigace v ČR: rozhovor s panem Googlem

Témata článku: iPhone, Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Smartphony, Software pro mobily, Anketa, Apple iPhone 4GB, Absolutní vítěz, Mobil, Kryštof, Čestné uznání, Široká veřejnost, Business Network, Rok, MOBI, Vítěz, Pubtran


Určitě si přečtěte