Antutu ví, jak vybavené smartphony používáme. Android 10 už běží na necelé třetině

Google už téměř rok nezveřejnil aktualizovanou statistiku zastoupení jednotlivých verzí Androidu – poslední čísla pocházejí z května 2019. Nyní si opět díky benchmarku Antutu můžeme udělat představu o zastoupení jednotlivých distribucí Androidu na aktivních zařízeních.

Benchmark navíc přidává informace o velikosti a rozlišení displeje, velikosti vnitřní i operační paměti a počtu jader procesoru. Všechny tyto údaje dokáže během měření z telefonu vyčíst. Data pocházejí z globálních měření v prvním čtvrtletí, tzn. období od 1. ledna do 31. března 2020.

Typický androidový smartphone začátku roku 2020 vypadal podle Antutu následovně: 6,4palcový Full HD+ displej, osmijádrový procesor Snapdragon, 6 + 64 GB nebo 128 GB paměti a Android 9 Pie. Nutno podotknout, že údaje od Antutu nemusí zcela přesně vystihovat situaci na trhu, protože zejména majitelé starších a méně výkonných telefonů na nich testy benchmarku obvykle nezkoušejí.

Diskuze (7) Další článek: Samsung odebral poslední aktualizaci ATCT pro Galaxy S20 Ultra z OTA serveru

Témata článku: Android, AnTuTu, Snapdragon, Statistika, Benchmark, Android 10, Měření, NEC, Jak, Procesor


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109