Antutu zmizelo z Play Store. Vývojáři pracují na návratu, spekuluje se o podvodech

Když se řekne benchmark pro smartphony, většinou se myslí Antutu. Tak významný tenhle fenomén je. Proto je zpráva o odstranění trojice aplikací Antutu z Google Play Store doslova šokující. Nainstalovat si je stále můžete, ale musíte na web vývojáře pro APK soubor.

Pryč jsou hlavní aplikace AnTuTu Benchmark, doplněk AnTuTu 3DBench a AITuTu Benchmark. Vývojáři vydali prosté prohlášení, že pracují na nápravě a doufají v brzké vyřešení problému.

Média spekulují, že odstranění souvisí s nedávno oznámeným čištěním Play Storu, kdy Google naráz odstranil 600 tisíc aplikací, které porušovaly pravidla nebo nepatřičně obtěžovaly uživatele. Tehdy zmizely i aplikace studia Cheetah Mobile, která je známá pochybným softwarem s množstvím mikrotransakcí a opakovaným porušováním pravidel pro zobrazování reklamy. I když jako vývojář aplikací Antutu je uvedená firma Antutu, její majitel má být stejný jako u studia Cheetah Mobile.

Diskuze (8) Další článek: Už žádné Téčko na dresu. T-Mobile po 22 letech ukončí spolupráci s českou fotbalovou reprezentací

Témata článku: , , , , Špek, AI Benchmark, Cheetah