Aplikace Clubhouse pro Android nebude k dispozici dřív než na přelomu jara a léta

Sociální platforma Clubhouse, založená primárně na hlasové komunikaci, se stala obrovským hitem. Od spuštění však platí, že je k dispozici výhradně pro telefony Apple iPhone. Majitelé zařízení s operačním systémem Android mají smůlu – na Clubhouse se v tuto chvíli nedostanou.

Spoluzakladatel Paul Davison v neděli v rámci eventu Clubhouse Townhall poznamenal, že jeho společnost „tvrdě pracuje“ na aplikaci pro Android. Takřka jedním dechem ale dodal, že přípravy mohou trvat „několik měsíců“. Z jeho slov lze soudit, že se příznivci systému Android dočkají nejdříve na přelomu jara a léta (tohoto roku, naštěstí).

Clubhouse pro Android

Clubhouse získal v lednu v rámci nového kola financování od soukromé americké společnosti rizikového kapitálu Andreessen Horowitz investici ve výši přibližně 100 milionů dolarů. Následně v únoru najal vývojářku softwaru pro Android Mopewy Ogundipe, což bylo považováno za signál zahájení vývojových prací.

Příslib aplikace pro Android zazněl již koncem ledna – konkrétně v příspěvku na oficiálním blogu Rohan Seth a Paul Davison ohlásili, že již brzy začnou pracovat na verzi pro tento systém. Bohužel však nijak neupřesnili časový rámec.

Od té doby se mnoho nezměnilo – většina prohlášení, týkajících se Androidu, byly vágní zmínky o důležitosti podpory uživatelské základny a zpřístupnění aplikace širšímu publiku. Není proto překvapením, že zpoždění využila potenciální konkurence – například v podobě služby Twitter Spaces, která by měla být spuštěna pro širokou veřejnost v průběhu dubna.

Nechtějí to uspěchat

Davison vysvětlil přístup Clubhousu ke škálování na větší trh – tedy trh, kterého se účastní i uživatelé Androidu. Dle jeho slov jde o úsilí, jež vyžaduje pomalejší tempo. Příliš rychlé otevření širokému publiku by dle jeho slov vedlo k zahlcení a chaosu. Uživatelé už dnes například vidí ve svých kanálech mnoho cizojazyčných skupin a těžko se jim hledají přátelé či nejlepší obsah.

V rámci řešení těchto problémů bude nutné na platformě provést celou řadu změn, včetně vylepšení stránky se zobrazením aktivních místností. Cílem bude poskytnout uživatelům větší kontrolu nad jejich oznámeními, nabízeným obsahem a širší možnosti personalizace.

Zatím se na Clubhouse dostanou další lidé jen přes pozvánky od stávajících uživatelů. Provozovatel tak může snadno kontrolovat a ovlivňovat počet uživatelů s ohledem na možnosti platformy. Paul Davison doufá, že se „v nadcházejících měsících“ podaří otevřít Clubhouse všem zájemcům a přitáhnout tak i tvůrce obsahu, kteří dnes mají své publikum jinde. Kromě otevření širokému publiku je prioritou také lokalizace aplikace do dalších jazyků.

Absence aplikace Clubhouse pro Android využili nejrůznější podfukáři, kteří toto slovo používají v názvech svých programů, jež následně publikují v Google Play. V tom lepším případě se jedná o neškodné „průvodce“, vydělávající svým autorům peníze zobrazováním reklamy. Může jít ale i o škodlivé aplikace, zneužívající nevědomost uživatelů ke sběru nejrůznějších dat. Google se přitom zjevně neobtěžuje vyřadit takový obsah s nízkou hodnotou nebo porušující autorská práva ze svého marketu.

Diskuze (12) Další článek: Realme 8 Pro je mobilní unikát. Svítí ve tmě a dokáže fotit s efektem Tilt-shift

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Google Play, Sociální sítě, Clubhouse, Spoluzakladatel, Uživatelé, Clubhous, Personalizace, Platforma, Přelom jara, Autorská práva, Obsah, JOIN, Publikum, Aplikace, Pro +, Přelom, Telefony s iOS na Heureka.czPočítače Apple z druhé ruky. Jak na nákup bazarového jablka

Počítače Apple z druhé ruky. Jak na nákup bazarového jablka

Ať už vybíráte první Mac, nebo chcete starší nahradit novějším, pak bude bazarový nákup lákavou variantou. Problémem ale bude především nedostatek kusů ve vhodných konfiguracích.

Stanislav Janů
MacBookTipyApple
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Naše domněnky byly správné. Nová revize PlayStationu 5 opravdu používá jiný čip

Naše domněnky byly správné. Nová revize PlayStationu 5 opravdu používá jiný čip

Mozek PS5 už využívá 6nm výrobu. Konzole má upravené vnitřnosti a nižší spotřebu

Lukáš Václavík
PlayStation 5SonyKonzole
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky