Aplikace Moto Secure lépe zabezpečí smartphony. Ukryje citlivé aplikace nebo zamaskuje jejich ikony

Motorola vydala aplikaci Moto Secure, která má přispět k lepšímu zabezpečení smartphonů této americké značky. Jedná se zejména o ochranu osobních údajů uživatele, ale i lepší odolnost zařízení vůči vnějším hrozbám, jako je malware a phishing. Aplikaci bude nejdříve dostupná pro modely Moto G73, Moto G53 a byznysový ThinkPhone, po aktualizaci na Android 13 se může rozšířit na většinu dalších modelů od Motoroly.

Aplikace Moto Secure je postavena na technologii ThinkShield, kterou Motorola vyvinula už dříve ve spolupráci s mateřským Lenovem. ThinkShield zastřešuje funkce zabezpečení a ochrany osobních údajů zařízení. V rámci aplikace mohou uživatelé například rychle zkontrolovat a nastavit ochranu svého smartphonu pomocí udělení přístupů k právům jednotlivých aplikací na Androidu. Jsou zde ale i další prvky ochrany.

Jde o přidání další vrstvy ochrany citlivých informací skrytím vybraných aplikací a souborů do Zabezpečené složky chráněné specifickým kódem PIN. V Zabezpečené složce mají uživatelé možnost povolit také Maskované ikony, které jim umožní vybrat si ze čtyř možností ikon a zvolit si název složky namísto viditelného zobrazení aplikací v menu. To se hodí k maskování citlivějších informací, jako jsou bankovní aplikace, digitální peněženky, nákupní aplikace atd.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Funkce Ochrana sítě minimalizujte rizika při připojování k veřejným sítím Wi-Fi,  ale i mobilním sítím. Po aktivaci této funkce bude uživatel automaticky upozorněn, když telefon detekuje bezpečnostní problém související s hotspotem anebo sítí Wi-Fi. V rámci ochrany sítě může funkce zabránit konkrétním aplikacím používat otevřené připojení a zabránit tzv. spoofingu zablokováním připojení 2G.

Zabezpečení zamčené obrazovky umožňuje zobrazit a ovládat všechny možnosti obrazovky uzamčení a nakonfigurovat potřebnou ochranu. To zahrnuje možnost uzamčení síťových a bezpečnostních funkcí. Dříve mohl útočník například vypnout mobilní síť a nebo Wi-Fi i bez odemknutí telefonu, čímž by zabránil majiteli najít svoje ztracené zařízení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Přehození číslic při zadávání PIN zamíchá rozložení číslic na úvodní obrazovce zařízení tak, aby se dalo odemknout bez rizika, že si zvědavé oči zapamatují vzor a pořadí stisknutých čísel.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Panel ochrany soukromí nabízí přehled o tom, jaké aplikace měly přístup ke kalendáři, kontaktům, souborům, fotoaparátu, mikrofonu a poloze uživatele za posledních 24 hodin. Uživatel zde může spravovat povolení aplikací, aktualizovat nastavení zabezpečení a měnit ovládací prvky ochrany osobních údajů.

Váš názor Další článek: Konec šikanování. Tato aplikace přinese na Android podporu iMessage, čekací listina je však velmi dlouhá

Témata článku: Motorola, , , , , , , , Osobní údaje, SMA, Motto Secure, Motto, Hotspot, Ikona, Moto Secure, Uživatelé, Aplikace,