Aplikace Native Chats překládá zprávy v reálném čase do stovky jazyků. Ani nepoznáte, že se bavíte s cizincem

  • Native Chats umí automaticky překládat textové konverzace
  • Zprávy píšete třeba v češtině, zahraničním kontaktům se přeloží
  • Na váš telefon zase dorazí všechno česky

Jedná se něco na způsob běžných komunikačních aplikací (Messenger, WhatsApp, Signal, Telegram, apod.), ale má něco navíc. Řeč je o aplikaci Native Chats, která je zdarma dostupná pro Android a iOS.

Nejsilnější stránkou aplikace jsou strojové překlady v reálném čase. Můžete si tedy psát s lidmi z celého světa a jejich zprávy vám na telefon dorazí už přeložené.

V aplikaci můžete vytvořit vícejazyčnou skupinu, třeba s Němcem, Angličanem a Polákem. Když napíšete zprávu česky, každému z uživatelů dorazí přeložená do jimi zvoleného jazyka.

Celkově je podporováno 104 světových jazyků. Aplikace je speciálně vyvinutá pro různé humanitární a diplomatické mise v zahraničí a do budoucna bude mít aplikace i vysoký režim zabezpečení. I díky tomu můžeme na stránkách projektu v sekci „Backed By“ vidět logo U.S.Air Force či Google for Startups. Větší bezpečnost dat však zajistí až připravovaná aktualizace.

Princip je jednoduchý, stačí se v aplikaci zaregistrovat, vyplnit své telefonní číslo, na nějž dojde ověřovací SMS, a dále pak uvést své jméno a příjmení, přidat profilovou fotografii a uvést svůj primární a sekundární jazyk. Při registraci zřejmě trochu narazíte, pokud využijete pro přihlášení účet Gmail či Microsoft , stačí jen počkat, až dojde ověřovací SMSka. Pokud se zaregistrujete s vlastním e-mailem, musíte čekat na ověřovací e-mail, kterému to docela dlouho trvá a někdy nedorazí vůbec.

Klepněte pro větší obrázek
Jméno, příjmení a dva primární jazyky. To je vše, více aplikace Native Chats nepotřebuje

Už po chvíli používání aplikace však máme hned několik názorů na zlepšení. Po odeslání zprávy by se hodila alespoň vizuální revize toho, jak vypadají překlady. Strojové překládání přeci jen není úplně bez chyb. U doručených zpráv na váš telefon by zase stačila třeba jen vlaječka, podle které byste poznali originální jazyk původní zprávy. Může se totiž stát, že překlad bude mít dvojsmysl, a tak může archivovaný originál v původním jazyku přijít vhod. 

Prezentace aplikace Native Chats:

Aplikace je stále ve vývoji, takže ještě nemá plnou funkčnost. Brzy by do ní mělo přibýt sdílení fotek, videí, animovaných GIFů a odkazů. Aplikaci Native Chats stahujte bezplatně z Google Play a App Storu.

Diskuze (9) Další článek: Češi darovali 1500 telefonů pro válečné uprchlíky. Vodafone přidal SIM karty s kreditem 500 Kč

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Google Play, WhatsApp, Apple App Store, SMS, Gmail, Messenger, Telegram, Šifrování, Překladač, Signal, App Store, Sdílení fotek, Reálný čas, Human, Překlad, Google Translate, Aplikace, Konverzace, Jazyk, Telefon, Telefony s iOS na Heureka.cz