Aplikace Podcasty od Applu je plná chyb. Dejte si pozor, snadno vám vyčerpá FUP

S iOS 14.5 Apple kompletně předělal svou aplikaci Podcasty (zdarma na iOS). Její uživatelé ale hlásí, že nová aktualizace resetuje nastavení stahování sledovaných pořadů. Znamená to, že začne stahovat pořady, které jste ještě neslyšeli, abyste je měli připravené pro offline poslech. To je od ní sice hezké, jenže ona to dělá roky nazpět a klidně na mobilních datech.

Dopad to má na tři věci – parádně se vám zaplevelí knihovna, zaplní úložiště iPhonu a samozřejmě snadno vyčerpá FUP. Stará verze aplikace Apple Podcastů vynikala mnoha chybami (problémy se synchronizací, přeskakování přehrávání, nepřesné časové označení, nereagující posuv atd.), nová verze jich pak příliš neopravila a k tomu přidala další. Stížnosti najdete na Redditu, Twitteru, ale uživatelé je hlásí i na oficiální podporu Applu.

Nová verze aplikace také neumí mazat nebo odebírat jednotlivé epizody z knihovny, takže máte jedinou možnost v podobě ručního označování a skrývání nebo označení obsahu za přehraný. A teď si vezměte, že máte řazení „od nejstaršího po nejnovější“ a začali jste kanál poslouchat např. u stého dílu (ano, těch 100 předchozích epizod se vám bude snažit protlačit do paměti zařízení).

Apple velkou změnu své aplikace provedl i proto, že chce tvůrcům podcastů umožnit vybírat od posluchačů poplatky v podobě předplatného za prémiový obsah. Dá se proto očekávat, že než tuto funkci rozjede na plné obrátky (mělo by se tak stát už během května), přispěchá s další aktualizací, která snad vezme všechny výtky v potaz. Než se tak stane, máte možnost sáhnout po mnoha jiných podcastových službách, jako je Overcast (zdarma pro iOS), Pocket Casts (zdarma pro iOS a Android) a další.

Diskuze (8) Další článek: Letošní odložené MWC to má nahnuté. Po Nokii a Googlu bude chybět i Samsung

Témata článku: Android, Aplikace, iOS, Mobilní data, Twitter, FUP, Podcast, Pozor, Reddit, Knihovna


Určitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin