Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jan Láska]

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 29

Názory k článku

avatar
20. 06. 2017 18:21

Honzo, jestli nedokažete žít bez takových 3,14čovin tak vas upřímně lituju:)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
20. 06. 2017 11:07

No, tak na základě článku jsem si zkusil vytvořit svůj seznam "The Must Have" aplikací. Bylo to těžké, a "trochu" jsem i podváděl v tom, že jsem si hned odfiltroval aplikace, které bych "nemusel" mít, když už by je výrobce telefonu měl pořešené.Naprostý základ:
* Google Launcher (launcher má seznam aplikací, místo aby aby vše dával pouze na plochu, kde potom bude např. 5-6 obrazovek, když si na plochu přidám i 2 Widgety (počasí 4x1 a Wallet 4x1).* Google Zprávy pro Android (nepřevádí "dlouhé" SMS automaticky na MMS - např. od 3 SMS při zprávě s diakritikou, nebo pokud přidám více příjemců, jak jednoho )* True Phone Dialer & Contacts (při vyťukávání v číselníku mi to hledá i kontakty s diakritikou - např. pro vyhledání kontaktu "Černý" naťukám na čísleníku 237. Vestavěný číselník mi ukáže např. pouze kontakty s "cer", ale už vůbec neukáže kontakty s "čer" )* SwiftKey Keyboard (nepřecvakávají se klávesy, když mám velké prsty, má klávesy se šipkami pro pohyb kurzoru, když kurzor prstem je problém kurzor rychle dostat na správné místo, a také je možné vypnout automatické opravy a predikci slov).* Business Calendar 2 (oproti Google kalendáři je možné zobrazit měsíční kalendář s textovými popisky, kdy u data není pouze barevná tečka, že ten den tam něco je).* AccuWeather Platinum (počasí s widgetem o velikosti 4x1, který není v čistém androidu)* My Backup Pro (záloha SMS + MMS do cloudu)* "Cameringo+ Filtry Kamera" (pokud nejde u aplikace od výrobce telefonu vypnout zvuk focení, ani stáhnutím hlasitosti telefonu, a jediné, co jde měnit v nastavení focení je de-facto zapnutí a vypnutí blesku).* (Digitalchemy) Kalkulačka Plus (kalkulačka s pamětí předchozích operací, i po vynulování)* (Green Apple Studio) hlasový záznamník (pokud to nemá výrobce telefonu pořešené)A nyní již k mých TOP 20 The Must Have aplikací pro Android
01.) Sticky Password Manager & Safe (správce hesel se synchronizací mezi zařízeními v cloudu)
02.) Nine Mail (pro práci s Exchange Serverem, který umí synchronizovat i SMS do Outlooku - kalendář, kontakty, poznámky a úkoly beru, jako samozřejmost)
03.) Datovka (pro stahování zpráv z více datových schránek najednou)
04.) "Wallet - správa peněz, výdaje" (evidence soukromého cashflow, aneb jak moc utrácím, a kde je "černá díra" na peníze + čárové kódy od slevových/členských karet, abych se nemusel s sebou tahat)
05.) IDS JMK Poseidon (levnější jízdenky v Brně, než vytištěné z automatu nebo pomocí SMS)
06.) Sygic: GPS Navigace a Mapy (off-line mapy celého světa + při připojení k internetu s dopravními informacemi, ktreré spotřebovávají jenom několik málo kB)
07.) MobiSystems File Commander (pro práci s sdílenými složkami na síti + cloudovými uložišti, dále umí vytvořit "webové prostředí", pomocí kterého se dají přenášet data do jiného telefonu (který nemá FTP klienta), nebo PC)
08.) "Budík Xtreme + časovač" (nepřestane zvonit ani po 3-10-ti odložení/snooze).
09.) Garmin Connect Mobile (pro komunikaci s hodinkami Garmin VivoActive)
10.) Beurer HealthManager (pro komunikaci s váhou)
----------
11.) Creditas Mobilní bankovnictví
12.) AirBank Mobilní bankovnictví
13.) Moneta Smart Banka
14.) Fio banka Smartbanking
15.) Shazam Encore
16.) Synology DS get
17.) Adobe Acrobat Reader
18.) Microsoft Excel
19.) Microsoft Word
20.) Messenger (pro volání, když je člen rodiny v zahraničí - mimo EU)Ale koho to zajímá, že?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
19. 06. 2017 22:50

A teď aspoň jednu smysluplnou pro čtenáře... s urážkou nebo bez, co mě je do nějakýho lokálního brnodroidu? Ale účel to splní - spousty pubertálních facebookářů tu začne psát ty svoje neesmysly, reklamu to má (my zkušenější nevidíme ani jednu a kapitoly číst nehodláme), tak co, že jo Koza se nažrala a telefon zůstal čistý.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
19. 06. 2017 16:44

flightradar24 - chce to tu puvodni verzi (tu co ma autor), nova ma mesicni predplatne a nic noveho neprinasi (snad jen spoustu nas.anych uzivatelu, co upgradovali )
netmonster - pouzivam na bts

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
19. 06. 2017 15:38

Opravdu zivotadulezite aplikace
Ja bych vam ty ho*na odinstaloval a napraskal bych vam tam myfitnesspal, stravu a garmin connect. A velky bic a maly dvur.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
19. 06. 2017 15:26

Ale vám chýba aplikácia, keď budete v Brne potrebovať na WC a budete na zástavke šáliny. Ja mám na Lumii W10 Mobile a apku svojej banky, UPC Horizon GO, Lidl, Speedtest.....Na ostatné mi stačí webový prehliadač EDGE. Rádio si zapnem cez prehliadač a v sieti 4ka SK ani dát sa nemusím báť. 💤📱📶↔

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
19. 06. 2017 13:00

Asi jsem na tom líp. Dokážu žít bez všech těchto prográmků a dokonce i bez telefonu. A zdá se mi, že líp.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
19. 06. 2017 12:47

Vám vážně mobilní karta od KB funguje? Aplikace je nepřehledná, není přesně vidět, jak co funguje. Mám nastavení, že můžu platit jen když odemknu telefon a přes widget pustím kartu (nevím jak funguje funkce přes rozsvícený displej, ale přijde mi absurdní, že by ho stačilo jen rozsvítit a neodemknout telefon, to není pro mně žádná ochrana, hlavně když používám čtečku). Pak ale musím zadat pin pro jakoukoliv platbu v telefonu, a vůbec nezáleží na limitech které jsem nastavil. Už takhle projde až tak každá 3. platba, což vůbec není ideální stav. Nejlepší by bylo, kdyby to fungovalo jako bezkontaktní karta, pošlou se údaje terminálu a pin se zadá do něj (NFC mám zepředu, takže stejně nevidím na displej abych zadával pin tam). Ale takhle to bohužel nefunguje. Telefon musí bý tna čtečce, a to po celou transakci, i když terminál dávno pípnul (teda aspoň tak mi to přijde, návod a vysvětlení funkčnosti chybí jak už jsem psal).Nepočítám divné chování notifikací o zprávach, které jen otevřou aplikaci, člověk se musí příhlasit a stejně ho to ani do zpráv neodkáže.Takže když porovnám s aplikací od AirBank, tak v mobilním bankovnictví mám vítěze jinde.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
19. 06. 2017 12:45

Co je tohle proboha za článek?!! To je jako celý obsah, zamachrovat co mám za telefon a napsat seznam aplikací co jsem si nainstaloval a to je vše?!! Jakou to má informační hodnotu? Proč tohle vůbec postujete?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor