Aplikace Proud od ČEZu upozorní na odstávky a pomůže se samoodečtem. Když tedy zrovna funguje…

Společnost ČEZ Distribuce minulý týden vydala novou aplikaci Proud, kterou si můžete stáhnout na Android (Play Store) a iOS (App Store). K čemu se hodí?

Má tři praktické funkce. Jednak můžete na daném místě sledovat spotřebu elektřiny a podle typu smlouvy i časový rozvrh, kdy se provoz přepne (HDO) na levnější nízký tarif. Pomocí aplikace také můžete zadat samoodečet elektřiny či nahlásit poruchu nebo jiný problém. A lze v ní také sledovat, kdy proběhnou budoucí odstávky.

Stejnou službu poskytne i webový Distribuční portál, který již funguje šestým rokem. ČEZ Distribuce má vedle toho ještě stránky Bez štávy, jež slouží jen pro anonymní kontrolu probíhajících a plánovaných odstávek elektřiny.

Aplikace Proud může nepřihlášeným uživatelům také vyhledat odstávky na konkrétní adrese. Všechny pokročilejší funkce si už ale žádají registraci. Ta je bohužel trochu komplikovaná. ČEZ se zeptá na jméno, datum narození a EAN a následně zašle pomocí SMS na číslo ze smlouvy kód, kterým se dokončí první fáze.

Jenže v té druhé se ještě účet propojí s Google ID nebo Apple ID. Aplikace se tedy zeptá, jestli chcete propojit účet distribuce s tím, který používáte v systému na mobilu. Samotný ČEZ totiž na mobilu klasický účet s uživatelským jménem a heslem nemá.

Propojení s účtem Googlu či Applu nelze odmítnout. A i kdybyste na tento požadavek přistoupili, možná vám spojení nebude fungovat. V mém případě se aplikace spárovala s Apple ID, ale u Google ID jsem narazil na chybu a registrace se nedokončí. Evidentně nejsem sám, recenze na Play Storu se plní stížnostmi, protože rozbitých je více věcí. Však také aplikace získala nelichotivou známku 2,2/5. Na iOS to ale zjevně není o moc lepší, i tam průměrné hodnocení 3,3/5 doprovází vlna kritiky na nefunkčnost.

Diskuze (12) Další článek: Toto jsou nejužitečnější aplikace pro hodinky Apple Watch. Ušetří čas a pohlídají zdraví

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Google Play, SMS, Apple Store, ČEZ, Odstávka, Účet, Apple id, Distribuce, Aplikace, Elektřina, Play Store, Proud, App Store, Telefony s Androidem na Heureka.cz