Aplikace Reflektor vám dá vědět, když se v politice děje něco důležitého

Reflektor (zdarma pro Android a iOS) je jednoduchá aplikace, která vám umožní sledovat politické dění. Notifikacemi vás včas informuje o nových kauzách a třeba tom, kam plynou státní finance. Především zde ale můžete sledovat zákony, které mají zaručit transparentnost a omezit korupci.

Za titulem stojí web Rekonstrukce státu, který prosazuje protikorupční zákony a hlídá mantinely demokracie. Nadace OSF (Open Society Fund) dokonce Reflektor vybrala jako nejlepší aplikaci nad otevřenými daty v kategorii zapojení občanů do rozhodování a výkonu veřejné správy.

Také zde můžete jednotlivé politiky přímo kontaktovat. Čím více lidí projeví zájem, tím více se politici danému problému věnují. Z toho důvodu je také nutné podstoupit přihlášení. Jinak zde najdete jen přehled oblastí, ve kterých si můžete rozkliknout jednotlivé zprávy, přečíst si je, zjistit, kdo se o přijetí daného zákona zasadil a třeba jej i hodnotit. Profil vám pak umožní zvolit si politickou stranu, kterou chcete sledovat.

Diskuze (1) Další článek: Jak funguje Chytrá karanténa? Sledování se obávat nemusíte, uklidňují operátoři

Témata článku: iOS, Mobilní aplikace, Aplikace, Google Play, AppStore, Obchod s aplikacemi, OSF, Otevřené data, Reflektor, NEC, Nejlepší aplikace


Určitě si přečtěte