Aplikace Tečka: Stahujte Covid pas, platí v celé Evropské unii (už i pro Android)

Očekávaná aplikace Tečka dorazila do Česka. Ke stažení je, jak na AppStoru, tak na Google Play. Jedná se o aplikaci pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR, která zobrazí digitální COVID certifikát. Tím lze prokazovat očkování, prodělanou nemoc nebo výsledky testů po celé EU.

Aplikace je napojená na portál občana skrze e-identitu, kde získáte snadný přístup ke všem certifikátům. Případné vlastní certifikáty, potvrzení o testu, či o prodělané nemoci lze do aplikace nahrát ručně skrze jednorázový SMS kód či QR kód, který jste obdrželi na papíře nebo elektronicky. Tečka také pomůže s konverzí původního vakcinačního certifikátu do formátu uznávaného v EU.

Výhodou je, že do aplikace je navíc možné načíst i certifikáty dalších členů rodiny. Veškerá pravidla a podpisové certifikáty členů EU jsou pak pravidelně aktualizovány každých 24 hodin. Elektronický podpis a platnost certifikátu umí aplikace ověřit dokonce i offline.

Takhle Tečka funguje na redakčním iPhonu:

Diskuze (71) Další článek: TCL Movetime Family Watch 2: dětské hodinky s kamerou a LTE

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Smartphony, Koronavirus, iOS, Covid pas, Aplikace, AppStore, Evropská unie, SMS, QR, Tečka, Certifikát, QR kód, covid-19, Nemoc, Apple AppStore, Covid, PasVybrali jsme nejlepší telefony, které si v červenci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červenci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny