Aplikace Záchranka přidává videohovory. Zdravotníka dostane k nehodě rychleji než jakákoliv sanitka

Aplikace Záchranka (Android, iOS), která využívá smartphony k přivolání zdravotnické pomoci, se rozšiřuje o videohovory. Díky nim přenese dostane dění z místa nehody až k očím záchranářů. Funkce přitom nijak nenarušuje tradiční způsob komunikace skrze aplikaci či linku 155. Aktivovat videohovor může pouze operátor linky (podle závažnosti situace).

V praxi tedy člověk normálně vytočí linku 155 nebo zavolá skrze aplikaci Záchranka. Pokud operátor vyhodnotí situaci jako nutnou pro zahájení videohovoru, odešle volajícímu SMS zprávou speciální odkaz, který zpřístupní přenos videa. Původní hovor by neměl být přerušen.

Aplikace Záchranka je první aplikací svého druhu v Evropě, která přímo nabízí videopřenosy mezi uživatelem a záchranářem. Podle tvůrců má být funkce přínosná hlavně u mimořádných událostí jako jsou autonehody, pomůže záchranářům kontrolovat zda volající správě poskytuje první pomoc a hodit se může i v případě, že volajícím je člověk se sluchovým hendikepem. Výhodou je i to, že díky videu se může posádka záchranky připravit na případ již po cestě.

Představení aplikace Záchranka:

Váš názor Další článek: Týden Živě: Co to vlastně znamená mít Android 11, nový Xbox a zlý Apple

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Smartphony, Aplikace, iOS, SMS, Zdraví, Bezpečnost, Záchranka, Videohovor, POSA, Evropa, Operátor, Sanitka, Zdravotníci, Nehoda


Určitě si přečtěte