Aplikace Záchranka vylepšuje funkce. Na pomoc umí přivolat i Horskou službu

Už téměř dva roky mohou lidé používat mobilní aplikaci Záchranka, která slouží k tísňovému přivolání pomoci. Hlavní výhodou proti klasickému zavolání na linku zdravotnické záchranné péče 155 je hlavně lokalizace volajícího člověka, který tak nemusí v krizové chvíli popisovat svou polohu. Nově aplikace spolupracuje také s Horskou službou ČR.

Při stisknutí nouzového tlačítka v aplikaci v horských oblastech dojde k odeslání nouzové zprávy s přesnou GPS polohou, stavem baterie a zdravotními informacemi, kontakty na osoby blízké a dalšími údaji, jak na ZZS příslušného kraje, tak všem členům HS v dané oblasti. Následně dochází vždy k vytočení linky 155, kde operátoři koordinují celou akci mezi záchranáři a pracovníky Horské služby.

Podívejte se, jak aplikace Záchranka může pomoci v horách:

Mezi další novinky patří nové grafické rozhraní. Aplikace Záchranka má nyní světlý podklad, větší písmo a přehlednější ikony. Pokud člověk v krizovém stavu není schopen mluvit, zmáčkne tlačítko „nemohu mluvit“ a komunikuje se záchranáři pomocí ikon. Tuto funkci mohou využít i neslyšící. Novinkou je i zadání adresy trvalého bydliště, a to včetně čísla bytu či poschodí. To se hodí pro rychlou orientaci záchranářů v mnohapatrových budovách, kde GPS nestačí k určení přesné polohy.

Aplikaci Záchranka má instalováno více než půl milionu uživatelů, na základě volání z aplikace vyjížděla ZZS k 1500 případům, přes aplikaci volá o pomoc zhruba 40 lidí každý den, při použití aplikace se podařilo zkrátit dojezdové časy záchranářů. Novou verzi aplikace mohou už nyní stahovat majitelé smartphonů s operačními systémy Android nebo iOS. Pro Windows je pouze starší verze. Aplikace je zdarma.

Diskuze (32) Další článek: Nubia Z17s dorazila do Česka. Se zpožděním, ale zato v nejvyšší specifikaci

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, GPS, Windows, Bezpečnost, Záchranka, lokátor, Nouzová zpráva, Rychlá orientace, Trvalé bydliště, Záchranáři, Přesná poloha, Světlý podklad, Poloha, Stará verze, Majitel smartphonu, Česká republika, Grafické rozhraní, Přesný GPS, Nouzové tlačítko, Dojezdový čas, Operační systém, Zdravotní informace, Nová verze


Určitě si přečtěte