Aplikace Zásilkovna má modernější podobu a nové funkce. Za odeslání balíku lze zaplatit přes Google Pay

Mobilní aplikace Zásilkovna získala aktualizaci, v rámci které dostala modernější podobu i některé nové funkce. Důraz je kladen zejména na jednodušší orientaci v aplikaci a rychlejší přístup ke všem nejpoužívanějším položkám. Hlavní funkční novinkou u androidové verze aplikace je možnost platby za odeslání zásilky přes Google Pay.

Klepněte pro větší obrázek

Dosud Zásilkovna využívala pro platby na Androidu platební bránu ČSOB. Nově mají uživatelé možnost přidat si kartu do Google Pay a zaplatit bez přesměrování na platební bránu. Není tak potřeba potvrzovat platbu v dalších aplikacích.

Čtyři sekce s nejčastěji používanými panely

Nejvíc změn je patrných hned na domovské stránce aplikace. Nově se zobrazuje sekce s informacemi o internetových obchodech, se kterými Zásilkovna pravidelně spolupracuje. Dále je uvedena nejbližší pobočka Zásilkovny, případně Z-Box, včetně otevírací doby. Další pobočky lze vyhledávat podle jejich názvu, adresy nebo kombinací obou údajů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka nové verze aplikace Zásilkovna pro Android

Stálým obsahem domovské obrazovky jsou čtyři sekce. V první sekci jsou služby, které umožňují využití hlavních uživatelských funkcí, jako je například odeslání zásilky. Druhá sekce je zmiňovaná Nejbližší pobočka. Sekce Promo akce zobrazuje uživateli aktuální spolupráce a díky tomuto banneru jsou uživatelé informováni, na kterých e-shopech aktuálně probíhá doprava zdarma se Zásilkovnou.

Ve čtvrté sekci Tipy a triky najdete dlaždice, pod kterými se zobrazí detail na dané téma, a to například jak správně zabalit zásilku či jak se chovat na výdejním místě. Nově je dostupná i funkce upozornění na právě probíhající poruchy nebo odstávky systému. Uživatel v nové verzi aplikace také může ohodnotit řidiče v rámci služby doručení Zásilkovna domů.

Jak vyzvednout zásilku ze Z-Boxu pomocí mobilu:

Diskuze (17) Další článek: Android 12L už spustíte i na PC. Šikovná vývojářská komunita se postarala o port na platformu x86

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Google Play, Google Pay, ČSOB, Funkce, Promo, Nová funkce, Moderní podoba, Odeslání, Aplikace, Sekce, Z-Box, Balík, Zásilkovna, Platba, Telefony s Androidem na Heureka.cz