Aplikaci Záchranka používá už milion lidí. Nově se rozšíří i do Maďarska

Aplikaci Záchranka používá už milion lidí. Nově se rozšíří i do Maďarska

Aplikace Záchranka (Android, iOS, Windows) existuje už tři a půl roku. Stala se oficiální aplikací Zdravotnických záchranných služeb ČR, Horské služby ČR a Vodní záchranné služby ČČK. Nyní hlásí působivý milník – milion uživatelů. Každý den přes aplikaci volá o pomoc okolo 50 lidí v nouzi. Za celou dobu existence proběhlo na základě aplikace více než 30 tisíc výjezdů záchranářů.

Klepněte pro větší obrázek

V současné době je aplikace plně funkční na území České republiky, Rakouska a na slovenských horách, kde kontaktuje Horskou záchrannou službu SR. Letos na podzim přibude Maďarsko. Potenciální zásah aplikace Záchranka se tak rozšíří na okruh 34 milionů lidí. Aplikace částečně funguje i v zemích, které zatím nejsou do systému zaintegrováni – zde alespoň vytočí místní tísňovou linku.

V plném režimu aplikace funguje tak, že po stisku nouzového tlačítka na dispečink odešle přesnou polohu zraněného. Ten si navíc do profilu může předem vyplnit svůj zdravotní stav, indispozice a kontakty na blízké osoby. Záchranka je plně upravena pro neslyšící a nevidomé, kterým zásadní měrou usnadňuje komunikaci se záchranáři. V aplikaci se také nachází největší databáze automatizovaných externích defibrilátorů v České republice.

Jak funguje aplikace Záchranka?

Diskuze (6) Další článek: Xiaomi Mi A3: čistý Android, čtečka v displeji a znovu atraktivní cena

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Windows, Zdraví, Záchranka, ČČK, Milión lidí, Zach, Maďarsko, Rakousko, Česká republika


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej