Apple AirTag vylepšuje ochranu proti špehování. Letos má přijít i aplikace pro Android

Apple oznámil několik změn, které by měly zlepšit ochranu soukromí jeho lokátorů AirTag. Mimo jiné upravuje dobu, po které AirTag vydá zvukové upozornění poté, co se vzdálí od svého majitele. A navíc ještě letos se uživatelé zařízení s Androidem mohou těšit na aplikaci na detekci AirTagů.

Zatímco dosud na sebe AirTag upozorňoval až tři dny po oddělení od spárovaného telefonu, nyní tak bude činit v náhodném čase v rámci okna, které trvá od 8 do 24 hodin. Změna se aplikuje formou aktualizace, kterou Apple rozeslal ve čtvrtek, přičemž update probíhá automaticky při spojení s iPhonem.

Lepší ochrana soukromí

„Nedávné představení AirTagu zahrnovalo první proaktivní funkce, které bránily nežádoucímu sledování,“ uvedl Apple ve svém prohlášení. Cílem této snahy je upozornit lidi, že se v jejich blízkosti nachází neočekávané zařízení AirTag. Výrobce tak chce předejít zneužívání produktu ke sledování dalších osob.

Krátce po uvedení na trh vyjádřili ochránci soukromí obavy, že by tato zařízení mohla sloužit ke špehování lidí. Na rozdíl od konkurenčních produktů, jako jsou Tile či Samsung SmartTag, využívají AirTagy výhody sítě Find My, v jejímž rámci více než miliarda aktivních iPhonů a dalších zařízení Apple tiše komunikuje a sdílí polohu všech AirTagů v okolí.

Americký deník The Washington Post v květnu uvedl, že ačkoli jsou funkce ochrany soukromí AirTagů silnější než u konkurence, na základě vlastního testování zjistil, že nemusí stačit k ochraně nevědomých obětí. Apple nyní věří, že úpravou doby, po které AirTag upozorní na svou přítomnost uživatele, jež není jeho majitelem, vytváří dostatečnou prevenci proti tomuto způsobu zneužití.

Chystá se aplikace pro Android

Na přítomnost zařízení ve sledovacím režimu umí telefony Apple iPhone upozornit automaticky pomocí integrovaného výstražného systému. V případě mobilů s Androidem aktuálně nic podobného k dispozici není, nicméně Apple uvedl, že již vyvíjí aplikaci pro zařízení s tímto operačním systémem. Dočkat bychom se jí měli ještě letos.

Apple představil produkt AirTag 20. dubna tohoto roku jako jednoduché řešení pro hledání klíčů, peněženky a dalších důležitých předmětů. Pořídit ho lze za 29 dolarů, případně v cenově zvýhodněném balení po čtyřech kusech za 99 dolarů. Na českém trhu se cena pohybuje kolem necelých 900 korun za jeden kus, respektive tří tisíc korun za čtyři kusy.

Zařízení AirTag využívají kombinaci vestavěných senzorů a bezdrátové konektivity. Pomáhají majitelům identifikovat, kde se nachází hledaný předmět, přičemž polohu určují vydáváním zvuku ze sledovacího zařízení a zobrazováním směrových šipek podobných kompasu v aplikaci v telefonu.

Apple AirTag Apple AirTag
nabízí 3 obchody za ceny od 890 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter
Diskuze (4) Další článek: Další Mi Store se otevírá v Karviné. Na nakupující čekají slevy na mobily i příslušenství

Témata článku: Android, Zabezpečení, AirTag, Find My, Ochrana, Soukromí, Aplikace, Zneužívání, Finda My, Tile, Špehování, Ochrana soukromí, Zařízení, The Washington Post, Telefony s Androidem na Heureka.czPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Nejlepší aplikace pro tento týden: Atlas mraků, skener dokumentů a úžasná místa Česka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Atlas mraků, skener dokumentů a úžasná místa Česka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikaceMobilní aplikace