Apple chce být psychologem. iPhony a Apple Watch budou hlídat duševní zdraví uživatele

Apple si poslední roky dává velice záležet na zdravotních funkcích svých produktů. Hodinky Apple Watch pomáhají s monitoringem a sběrem dat, iPhone s aplikací Zdraví pak slouží jako centrum, které data z různých zařízení agreguje. Většinou však jde o měřitelná data, jako je váha, kroky, tep apod. Nyní se však Apple snaží zaměřit více i na duševní zdraví uživatele.

Již nyní Apple u hodinek nabízí funkce pro meditaci, uklidnění či dýchání. Chce však zajít ještě dál a svá zařízení naučit včas odhalovat psychické problémy jako úzkost či depresi. A podle čeho to zjistí? K měření bude využívat široké spektrum informací. Sledovat a vyhodnocovat by k tomu měl srdeční tep, kvalitu spánku, tempo a styl chůze. Analyzovat bude také to, jak uživatel mluví, píše, včetně obsahu, a dokonce bude pomocí čelní kamerky vyhodnocovat mimiku obličeje.

Jak uvádí deník Wall Street Journal, alfou a omegou celé funkce však má být soukromí uživatele. Apple chce, aby celá funkce fungovala přímo na zařízení bez nutnosti posílat data k vyhodnocování na server. Podle zdrojů deníku je však celý výzkum zatím ve velice rané fázi a není vůbec známo, kdy by se mohl do zařízení dostat.

Nedávno Apple nahrál do iPhonu doklady:

Zdroj Wall Street Journal via Front Page Tech

Diskuze (23) Další článek: Apple iPhone 13 a 13 Pro dospěly a přináší vylepšení, která mají smysl

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Apple Watch, Hodinky, Zdraví, Měření stresu, Spekulace, Výzkum a vývoj, Wall Street Journal, Data, Zařízení, FRONT PAGE TECH, Psycholog, Duševní zdraví, UživateléVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Apple stále vládne smartphonovému byznysu. Bere 75 % zisků z celého trhu
Jan LáskaMartin Miksa
Prodeje smartphonůCounterpointStatistika
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Jak si zahrát retro. Emulátory jsou zadarmo, autentický zážitek už za tři stovky

Jak si zahrát retro. Emulátory jsou zadarmo, autentický zážitek už za tři stovky

Že už vás nebaví nejnovější pecky s hyperrealistickou grafikou, parádní fyzikou a cenovkou přes patnáct stovek za hru? Vraťte se o pár desítek let zpět a s pomocí levných konzolí z Číny nebo upraveného Raspberry Pi si užijte oblíbené hry minulosti.

Stanislav Janů
Hry