Apple chystá iPhone SE 3. Vyřeší hlavní nedostatek aktuálního modelu

Populární Apple iPhone SE se zřejmě za pár měsíců dočká svého nástupce. Předchozí model je sice na trhu cca rok a nabízí špičkový poměr ceny/výbavy, nicméně má v aktuálním portfoliu iPhonů jeden zásadní nedostatek - absenci 5G. To by se tedy mělo změnit s novou generací.

Apple iPhone SE 3 podle informací Nikkei nabídne 5G modem řady X60 od Qualcommu. Výbava přitom bude opět špičková, mluví se dokonce o tom, že telefon rovnou nabídne procesor Apple A15, který bude v chystaných iPhonech 13 letos na podzim. Z důvodu tlaku na cenu ovšem mnoho dalších změn moc neočekávejte.

Telefon by měl opět přinést starý design vycházející z iPhonu 8, stejně jako aktuální „SEčko”, což znamená 4,7“ LCD opět široké rámečky a zřejmě i čtečka otisků prstů Touch ID. Jednu chvíli se sice mluvilo i o bezrámečkovém designu s průstřelem, ale tento design si možná Apple pošetří pro jiné případy. Chystaný iPhone SE 3 by měl být představen v první polovině roku 2022.

Aktuální iPhone SE:

Diskuze (162) Další článek: T-Mobile musí virtuálovi zlevnit mobilní data o 41 %, definitivně rozhodl ČTÚ

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Design, Qualcomm, Kompaktní velikost, Spekulace, Chytrý telefon, Telefony, Nikkei, Hlavní nedostatek, Model, Touch ID, Výbava, NedostatekVybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny
Velký srovnávací test 14 SSD. Disky s kapacitou 1 TB a rozhraním M.2 NVMe jsou po roce lepší a levnější

Velký srovnávací test 14 SSD. Disky s kapacitou 1 TB a rozhraním M.2 NVMe jsou po roce lepší a levnější

Maximální rychlost rozhraní PCIe 4.0 je zcela saturována, a tak výrobci po špičkových modelech uvádějí i zástupce nižších tříd. Rozdíly v ceně i výkonu jsou ohromné a najít dobrou koupi není tak snadné.

Jiří Kuruc
SSDTesty