Apple terčem podvodu. Zaměstnanec z firmy vyvedl za deset let přes 220 milionů korun

Výrobci smartphonů jsou velké společnosti ve kterých se točí spousta peněz, obzvláště v případě Applu, který má i skvělé zisky. Ukrojit se z nich alespoň malou část pokusil jeden ze zaměstnanců firmy jménem Dhirendra Prasad. Ten roky podvodem vyváděl peníze z firmy, za které si pořídil slušné majetky, jak informoval deník Business Insider.

Prasad v Applu pracoval 10 let na pozici nákupčího v rámci světového dodavatelského řetězce pro servisní střediska Applu. Nakupoval tedy u dodavatelů firmy komponenty, které se pak měly používat například k opravám iPhonů a jiné techniky. Ne všechno ale nakonec skončilo u Applu, část dílů byla nakoupena fiktivně. 

Desetiletá éra podvodů tohoto zaměstnance skončila a Prasad je obviněn z braní provizí, krádeží vybavení a majetku firmy, praní špinavých peněz nebo také daňových úniků. Vyšlo najevo, že i dva z vlastníků firem v dodavatelském řetězci obviněného podporovali. Celkem tak za ty roky dokázal Apple připravit o více než 10 milionů dolarů (220 milionů korun).

Klepněte pro větší obrázek

Pohádkové zisky však pro Prasada skončily a už za pár dní stane před soudem. Navíc mu federální úřad zabavil pět nemovitostí v hodnotě kolem 5 milionů dolarů. Kromě toho obviněnému hrozí 5 až 20 let vězení. Nejzajímavější na tom celém však je to, že nejde o první případ, kdy osoba dokázala Apple připravit o nemalé peníze. Loni například takto Apple zažaloval jednoho ze svých inženýrů za vyzrazení obchodního tajemství novinářům nebo jsme vás informovali o reklamačním podvodníkovi, který Applu reklamoval padělané součástky. 

Ukázka neprůstřelného iPhonu:

Váš názor Další článek: Jak se 150W dobíjení podepíše na životnosti baterie? Oppo garantuje po 1600 cyklech 80% kapacitu

Témata článku: Apple, , , , , , , Servisní středisko, Zaměstnanci, Business Insider, F +, Milión korun, Dolar, Firma,