Apple dotáhne sporák k dokonalosti. iPhone 12 dostane čtvrtou plotýnku s LiDARem

Po představení iPhonů 11 Pro se svět vysmíval jeho fotoaparátům. Sestava vypadá jako tříplotýnkový sporák, Pikaču, kokos atd. atd. Letošní iPhone 12 tyto vtipy ještě více přiživí. Přidáním LiDAR skeneru bude sporák plnohodnotný – čtyřplotýnkový.

LiDAR skener obsažený v nedávno představených iPadech Pro slouží k lepšímu mapování prostoru v rozšířené realitě. Využijete jej však i pro fotografie – lépe rozliší hloubku ostrosti, lépe oddělí objekty v popředí od pozadí. Na vzdálenost 5 metrů vytvoří dokonalou 3D mapu okolí.

Očekává se, že čtyři senzory budou obsahovat jen iPhony 12 Pro a 12 Pro Max. LiDAR doplní evoluce stávající foto-sestavy známé z iPhonů 11 Pro. „Obyčejný“ iPhone 12 by měl také dostat foťáky z iPhonu 11, jen s doplněním skeneru pro mapování prostoru. Dá se však předpokládat, že jednotlivé objektivy budou mít větší snímač, díky čemuž budou zase o něco více vystouplé nad záda telefonů. Uprostřed celé sestavy se ještě nachází přisvětlující LED, dole pak najdete mikrofon.Vzhled vychází ze skic, které našel instagramový kanál Concepts iPhone v uniklé verzi připravovaného systému iOS 14. Zdrojů je však více (např. YouTuber Jon Prosser), čímž získává celá zpráva na věrohodnosti. Na základě informací pak magazín Phonearena.com vytvořil vizualizace, jak by takový iPhone vypadal. Jeho design můžete posoudit v galerii.

Diskuze (38) Další článek: Audioknihy s velikonoční slevou: Virtuální pomlázka i hity za poloviční cenu

Témata článku: iPhone, Technologie, Spekulace, Koncepty, Lidar, Jon Prosser, Apple iPhone 12, Pikaču, Dokonalost, Skener, Jon, Zombie, Mapování, Sporák


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze