Vyběhli jsme s hodinkami Apple, Garmin a Samsung. Najednou. Zajímalo nás, co změří a ukážou

  • Vyzkoušeli jsme, co troje hodinky zaznamenají při běhu
  • Srovnání Apple Watch, Garmin Forerunner 965 a Samsung Galaxy Watch6
  • I stylové modely toho hodně dokážou

Vyrazil jsem běhat a na rukou měl při tom připnuté troje chytré hodinky tří různých výrobců a platforem. Zajímalo mě, co dokážou při běhu zaznamenat, jaké údaje potom zobrazí jejich mobilní aplikace a jaké jsou různé další rozdíly.

Hodinky podle abecedy

  • Apple Watch Series 4
  • Garmin Forerunner 965
  • Samsung Galaxy Watch6 Classic

Hned od začátku je potřeba vědět, že hodinky od Applu jsou hodně staré, současná generace má už číslo devět. Software watchOS je v nich ale v poslední verzi, takže funkce odpovídají současným modelům. Nemají jen novější generace akcelerometru, takže nezměří některé podrobné údaje o dynamice běhu, které ho vyžadují.

Apple Watch Series 9 45mm Apple Watch Series 9 45mm
nabízí 66 obchodů za ceny od 9 979 Kč
Srovnat ceny na Živě
Garmin Forerunner 965 Garmin Forerunner 965
nabízí 20 obchodů za ceny od 13 489 Kč
Srovnat ceny na Živě
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm SM-R960 Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm SM-R960
nabízí 82 obchodů za ceny od 6 189 Kč
Srovnat ceny na Živě

Jak se běhá se třemi hodinkami najednou? Na levé ruce jsem měl Garmin. Na pravé byl běžným způsobem nasazený Samsung a vedle něj, akorát obráceně, optickým snímačem na spodní části zápěstí, byly připnuté hodinky Apple. Před tím jsem ověřil, že srdeční frekvenci zvládnou spolehlivě zaznamenat i tímto způsobem.

Nejsme na sportovním webu a cílem tohoto článku není podrobně porovnat běžecké funkce hodinek. Chci tady ukázat, jak se hodinky při běhu chovají, co změří a jak to na displeji nebo v aplikaci ukážou.

Před během

Všechny hodinky podporují základní režim Zapni a utíkej, kdy bez jakéhokoli nastavování měří, jak běžíte. Někdy dokonce ani nemusíte nic zapínat, běh hodinky poznají samy a zeptají se, jestli chcete aktivitu zaznamenat.

Přihlaste se
a zdarma dočtěte
tento článek

 

Po přihlášení můžete také
diskutovat pod články

V pokračování článku také najdete

Co všechno hodinky o běhu ukážou na svém displeji

Co k ukončené aktivitě najdete v aplikaci telefonu nebo na webu

Jestli se vlastně jednotlivé značky něčím liší

Diskuze (46) Další článek: Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Watch Series, Garmino forerunner, Aktivita, Běh, Displej, VO2 Max, Aplikace, Garmin forerunner, Kondice, Samsung Health, Connect, Graf,