Apple Intelligence zabírá téměř 2× více paměti než dřív. Jestli to tak půjde dál, 128GB úložiště nemusí stačit

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 38

Názory k článku

07. 01. 2025 16:44

Ty vole, to je clanek jako od Chrousta… za rok pozadavky vzrostli ze 4GB na 7GB ale Chroust tady bude psat o 128GB… jo, za par let bude 128GB prd.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
07. 01. 2025 09:39

Jen 128G je u Pro kvůli upsellingu, ničemu jinému. Skoro nikdo normální si totiž dnes telefon se 128G úložiště nekoupí, takže většina lidí hned připlatí pár tisíc za minimálně 256G. A podobné je to vlastně i s base iPhone, i když tam asi bude lidí, co tak tak našetří na iPhone, a berou tedy základní úložiště, asi víc.S prodejem základního úložiště se u Pro příliš nepočítá, proto Pro Max už 128G ani nenabízí, u základního Pro je to jen aby Apple mohl dát nižší "cenu od".

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
07. 01. 2025 06:35

128GB mi nestačí bez AI, takže no problem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
06. 01. 2025 19:36

Holt se přestanou základní 128 GB modely prodávat. Každopádně budu mít mnohem raději lokální AI model, jenž využívá 10 GB interní paměti, než cloudovou AI, která z lokálního úložiště nevyužívá (téměř) nic.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
06. 01. 2025 19:08

Ja jsem klasická cílovka pro 128GB iPhone. Nenatacim, nefotim, nehraju hry a stejne me koukam nakonec dostali. Nastesti mam rad maxe, tam je minimum 256GB, takze me uloziste jeste nejakou dobu vystaci.
A ted k veci. Tohle je teda portal za vsechny prachy. Nemit ban na novinkach, kde jsem trollil chudy duchodce, tak sem ani nelezu. Redaktor spocital, ze kdyz dneska ma AI v telefonu 8gb, vcera mela 5gb, tak za rok bude mit 150gb. Ach jo… vcera jsem mel jeden parek, dneska dva a to znamena, ze za mesic budu jist 30 parku?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
06. 01. 2025 19:01

K čemu jsou mi stovky (100) gigabajtů v zařízení.
K tomu slouží iCloud.
V mém případě jsou to pouze mnou pořízená data, a to jsou jedině fotky nebo videa, a ty chci mít stejně zálohovány jinde, a stačí mi náhledy.
To že bude růst AI je logické, prostě větší datové modely znamenají pouze že existuje více dat. A mohou růst klidně i mnohem rychleji.
Silně pochybuji že by nebyl iPhone se základními 128GB které stále s přehledem pro dost širokou základnu uživatelů stačí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
06. 01. 2025 18:50

No tak si holt připlatíte za 256/512 model to je toho....
Ale taková Apple inteligence vám může ušetřit hromadu peněz, času, úsilí
https://www.root.cz/zpravicky/dostal-kopacky-...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
06. 01. 2025 15:14

tvl, dneska dávat do mobilu 128GB? To je trošku málo, když pomalu ke každému pomalu mixéru doma je separátní aplikace mající několik stovek MB...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
06. 01. 2025 13:22

K čemu je ta apple AI dobrá? Nějak si úplně nedokážu představit v čem by mi to mohlo nějak smysluplně pomoct...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
06. 01. 2025 09:15

128 GB úložiště je taky absolutní nesmysl.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (14)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor