Apple iOS 15.4 přinese velké novinky. Těšte se na Face ID i s rouškou, integraci covid pasů a mnoho dalšího

  • Apple chystá velkou aktualizaci iOS 15.4
  • Tento „desetinkový update” nabízí slušnou porci důležitých novinek
  • K dispozici bude během několika týdnů

Apple v uplynulých dnech vydal verzi iOS 15.3, která moc novinek nepřinesla, což vzhledem k době, kterou její uvolnění zabralo, poměrně překvapí. Spolu s touto verzí však pro vývojáře vydal i betu následující verze iOS 15.4, která bude naopak zřejmě plná velkých novinek. Dočkat bychom se mohli už za několik týdnů. A co tedy už vývojáři z bety všechno vyčetli?

Face ID konečně i s rouškou

Hlavní novinkou bude vylepšené odemykání. Apple konečně připustil, že roušky nejsou jen dočasné řešení pandemie a možná tu s námi ještě nějaký čas budou. Po téměř dvou letech tak iPhone konečně nabídne možnost odemykání obličejem skrze Face ID i s nasazenou rouškou či respirátorem.

Klepněte pro větší obrázek
Apple konečně umožní plnohodnotné používání Face ID s rouškou (foto: MacRumors)

Nic revolučního však nečekejte. Skenování stále probíhá i s celým obličejem, jen v nastavení bude možné aktivovat možnost odemykání i s jeho zakrytou částí. Systém se bude v tomto případě zaměřovat zejména na identifikaci podle očí. Otázkou však bude úroveň bezpečnosti. Přesto ale bude možné toto skenování využít jak na odemykání telefonu, tak pro přístup do aplikací či potvrzování plateb.

Půjde tak o výrazné vylepšení proti dosavadnímu nouzovému řešení, kdy je iPhone možné odemknout s rouškou, ovšem pouze s nasazenými hodinkami Apple Watch. V původním řešení navíc fungovalo pouze odemykání telefonu, nikoliv ověřování v aplikacích či placení. Přesto má mít i novinka nepříjemné omezení. První beta ukazuje, že používání Face ID s rouškou bude možné jen u iPhonů 12 a novějších.

Tipy a triky pro iPhone nejen z iOS 15:

Diskuze (88) Další článek: Messenger nasazuje koncové šifrování bez kompromisů. Funguje už i u skupinových konverzací

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , , , , , Macrumors, Novinka, Emojipedia, MAC, Monterey, Apple IOS, Uvolnění, Česká republika, Universal Control, ICloud +,