Apple iOS 5: kdy a jak aktualizovat

Apple uvolnil nová iTunes. Verze 10.5 je připravená na spolupráci s iOS 5 a konečně mluví česky i na Windows. Už také funguje iCloud.

Příznivci jablečných mobilů a tabletů mají dnes svátek, Apple totiž už za několik málo hodin uvolní vyhlížený systémový update s pořadovým číslem pět. Je třeba vyčkat do večera, iOS 5 se dá očekávat někdy kolem devatenácté hodiny středoevropského času, jelikož na americkém západním pobřeží, kde Apple sídlí, mají o devět hodin méně. Update přinese majitelům iPhonů, iPadů či iPodů Touch přes 200 nových funkcí či vylepšení, o těch nejvýznamnějších novinkách se dočtete zde.

Spolu s iOS5 bude spuštěna služba iCloud, pro sdílení obsahu mezi jednotlivými zařízeními. Se svým Apple ID se k ní můžete přihlásit už teď na adrese icloud.com. Pokud nemáte na svém iZařízení iOS 5, moc toho v tuto chvíli s iCoudem nesvedete. Jediná dostupná funkce je velmi užitečná aplikace Find My iPhone, díky které můžete monitorovat, blokovat či smazat obsah ztraceného či odcizeného přístroje.

Klepněte pro větší obrázek
V toto chvíli můžete přes iCloud využívat službu Find My iPhone (je třeba ji nastavit), další funkcionality musíte opět nastavit na vašem zařízení, ale až po update na iOS 5

To první, co je k update vašeho iOS zařízení potřeba jsou iTunes. Apple vydal update i pro ně, verzi 10.5 můžete stahovat buď přímo z webu Apple, nebo provést aktualizaci z vaší aktuálně instalované verze. A pozor, iTunes pro Windows jsou konečně v češtině!

Klepněte pro větší obrázek
První krok v aktualizaci vašeho iPhonu, iPadu či iPodu Touch spočívá v aktualizaci vašich iTunes na verzi 10.5

Nová verze přináší krom podpory naší mateřštiny i další vylepšení. iTunes nyní uchovávají vaše nákupy hudby a TV pořadů na iCloudu a zpřístupňují je pro všechna vaše zařízení s tím, že za ně zaplatíte jen jednou (stejný princip jako u aplikací). Při stahování hudby z iTunes pomocí kteréhokoli zařízení nebo počítače ji automaticky stahujte a kopírujte do PC a zařízení s iOS. Další novinkou je Wi-Fi synchronizace, která se provádí automaticky, kdykoli se vaše zařízení a počítač nacházejí ve stejné Wi-Fi síti.

Postup aktualizace na stávajících iTunes:

Klepněte pro větší obrázek
V horní liště klikněte na tlačítko Nápověda (Help) a pak nechte zkontrolovat aktualizace
Klepněte pro větší obrázek
Vyskočí aktualizační protokol, po aktualizaci bude třeba restartovat Windows
Klepněte pro větší obrázek
Změnu jazyka na češtinu můžete provést přes Úpravy (Edit) > Předvolby (Preferences)
Klepněte pro větší obrázek
Update na iOS 5 bude dostupný po 19:00 CET, pro jeho provedení je třeba připojit zařízení a kliknout na aktualizační tlačítko

Jakmile odbije devatenáctá hodina večerní, je čas na kontrolu aktualizace iOS5. Tu provedete úplně snadno kliknutím na příslušné tlačítko v přehledu vašeho iOS zařízení v iTunes. Systém nejprve stáhne aktualizaci, pak provede zálohu dat a následně se spustí samotná aktualizace ve vašem mobilním zařízení. A to je vše. O novinkách v iOS 5 chystáme na dnešní odpoledne samostatný článek.

Klepněte pro větší obrázek
iOS5 obsahuje nové funkce i vylepšení těch stávajících. Novinek je na 200

Namlsat se nového iOS 5 můžete právě teď, oficiální prezentační video přímo od Apple:

Zásadní update přijde už dnes, také se těšíte?
Diskuze (90) Další článek: Výpadek BlackBerry je jako mor, problém už je globální

Témata článku: Apple, iPhone, Tablety, Smartphony, iOS, Software pro mobily, iPad, Apple iPhone 4GB, Příslušné tlačítko, Zásadní update, APP, Apple IOS, Dostupná funkce, Akt, Prezentační video, #Apple, Wi-fi synchronizace, Jak, Západní pobřeží, Užitečná aplikace


Určitě si přečtěte