Apple iPadOS 14 si hraje s ručně psaným textem a vylepšuje ovládání

iPadOS 14 následuje změny oznámené pro iOS 14 včetně widgetů či vylepšení aplikací iMessages, Home a dalších. Více se však zaměřuje na efektivní práci na velkém displeji. K tomu slouží tzv Sidebars, která v souborech, fotkách a dalších aplikacích při levé straně ukazují ostatní složky či fotoalba, což usnadňuje navigaci v aplikaci, ale i přenos souborů mezi složkami.

Do iPadOS se dostalo také univerzální vyhledávání podobné tomu z macOS. Umí vyhledávat aplikace, text a obsah v aplikacích nebo dotazy na webu. I zde je novinkou kompaktnější zobrazení Siri či příchozích hovorů z iPhonu. Co se surfování na webu týče, jistě oceníte integraci překladače cizích jazyků či kontrola síly hesel.

Velkou novinkou je Scribbles, funkce pro práci s ručně psaným textem pomocí Apple Pencil. Rukopis lze dodatečně editovat, převést na text, vyhledávat v něm, systém dokonce identifikuje klíčová data jako adresy, kontaktní informace, časy, data a umí s nimi dále pracovat, nabídne vytvoření nového kontaktu, navigaci na adresu či vytvoření události v kalendáři.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zásadním vylepšením jsou funkce pro práci s ručně psaným textem

Nově je možné ručně psát tužkou i do vyhledávacího okna či prohlížeče a aplikace s rukopisem pracují jako s běžným textem. Díky tomu není nutné opakovaně odkládat Pencil. Zjednodušena byla i práce s textem. Zakroužkováním slovo či větu označíte, začmáráním smažete.  Při psaní poznámek oceníte i automatické rozpoznávání tvarů. Nakreslené čáry, šipky, či geometrické útvary se automaticky samy opraví a přizpůsobí.

Apple iPadOS 14 je v rámci vývojářské bety dostupný již dnes, veřejná beta vyjde v průběhu července. Finálního uvedení se systém dočká na podzim. Těšit se na něj mohou i uživatelé letitých zařízení:

  • Apple iPad 5. generace a novější
  • Apple iPad mini 4 a novější
  • Apple iPad Air 2 a novější
  • Apple iPad Pro 1. generace a novější
  • Původní iPady Pro (9,7" i 10,5")
Váš názor Další článek: Honor založil novou designovou řadu. Patří do ní bezdrátová sluchátka s výdrží 6 hodin

Témata článku: Apple, Aplikace, Tablety, Operační systémy, iPad, iPadOS, Siri, Apple Pencil, Mobilní platformy, WWDC, iPadOS 14, Psaný text, Ovládání, Widget, MacOS, Velký displej, IMessages, Text


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 15

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Chytré trenýrky či podprsenka. Na první pohled směšné, na druhý pohled zcela logické řešení
Karel Kilián
Chytré oblečeníWearablesNositelnosti
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz