Apple iPhone 13 Pro zatím plně nevyužívá 120Hz displej. Náprava je na cestě

V redakci již testujeme Apple iPhone 13 a 13 Pro a u většího modelu si nemůžeme vynachválit 120Hz ProMotion displej, který iPhony už delší dobu potřebovaly jako sůl. Rozdíl při přímém srovnání je totiž velmi výrazný. Vyšší frekvence nejde nijak vynutit, takže musíte spoléhat na systém. Při testu jsme si však všimli, že u některých aplikací se obsah nepohybuje tak plynule jako u těch systémových.

Stejného chování si u iPhonů 13 Pro a Pro Max všimli i další recenzenti. S vysvětlením na dotaz serveru 9To5Mac nakonec přispěchal samotný Apple. Ukázalo se, že zatím spousta aplikací třetích stran nedokáže vyšší obnovovací frekvenci displeje využít. Apple však přislíbil, že potřebné softwarové nástroje a dokumentaci již brzo vývojářům uvolní.

Díky tomu, pak budou moci všichni využít jednat maximální 120Hz frekvence, ale i jejího dynamického snížení například až na 10 Hz, čímž lze šetřit baterii. Vývojáři by narozdíl od uživatele měli mít u aplikací možnost volby, zda poběží v 60 Hz nebo v dynamickém režimu.

Srovnání telefonů iPhone 13 a 13 Pro:

Diskuze (106) Další článek: Recenze mobilu Samsung Galaxy Z Flip3. Tohle véčko bude mainstream

Témata článku: Apple, , , , , , , , Apple iPhone 14 Pro, Aplikace, Pro +, Sůl, Náprava, Pro Max, ? Displej, Softwarový nástroj, Displej,