Apple iPhone 13 Pro zatím plně nevyužívá 120Hz displej. Náprava je na cestě

V redakci již testujeme Apple iPhone 13 a 13 Pro a u většího modelu si nemůžeme vynachválit 120Hz ProMotion displej, který iPhony už delší dobu potřebovaly jako sůl. Rozdíl při přímém srovnání je totiž velmi výrazný. Vyšší frekvence nejde nijak vynutit, takže musíte spoléhat na systém. Při testu jsme si však všimli, že u některých aplikací se obsah nepohybuje tak plynule jako u těch systémových.

Stejného chování si u iPhonů 13 Pro a Pro Max všimli i další recenzenti. S vysvětlením na dotaz serveru 9To5Mac nakonec přispěchal samotný Apple. Ukázalo se, že zatím spousta aplikací třetích stran nedokáže vyšší obnovovací frekvenci displeje využít. Apple však přislíbil, že potřebné softwarové nástroje a dokumentaci již brzo vývojářům uvolní.

Díky tomu, pak budou moci všichni využít jednat maximální 120Hz frekvence, ale i jejího dynamického snížení například až na 10 Hz, čímž lze šetřit baterii. Vývojáři by narozdíl od uživatele měli mít u aplikací možnost volby, zda poběží v 60 Hz nebo v dynamickém režimu.

Srovnání telefonů iPhone 13 a 13 Pro:

Diskuze (106) Další článek: Recenze mobilu Samsung Galaxy Z Flip3. Tohle véčko bude mainstream

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Srovnání, Displeje, OLED, Frekvence, Apple iPhone 13 Pro, Pro Max, Softwarový nástroj, Náprava, Displej, Sůl, AplikaceVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Google ruší aplikaci Android Auto. Její funkce převezme Google Assistant
Martin Miksa
Android 12Android AutoMobilní aplikace
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft