O iPhonu si toho můžete přečíst spousty. Jaký je? Jak se s ním žije každý den? Přečtěte si pojednání o životě s legendou.
O iPhonu už alespoň slyšel každý čtenář MobilManie. Nemá tedy myslím smysl jej dlouze představovat. Legendární přístroj rozvířil stojaté vody mobilního byznysu, pobláznil uživatele i konkurenční výrobce. V pozitivním i negativním smyslu. Pokud chtěl Apple svým telefonem vzbuzovat emoce, podařilo se mu to naprosto dokonale.
Plusy a mínusy:
+ design
+ perfektní displej
+ pevná konstrukce
+ bezkonkurenční ovládání
+ přesnost psaní SMS
+ přesný akcelerometr
+ softwarová rozšiřitelnost
- větší rozměry
- odfláknutý editor pro SMS
- chybějící podpora multimediálních zpráv
- chybí propracovanější pohotovostní režim
- špatný fotoaparát
- fotoaparát by mohl mít krytku
- nemá video
- nutnost pracovat s iTunes
- Bluetooth takřka k ničemu
Apple iPhone 3G 8GB / 16GB |
| Apple otevřel svůj iPhone vývojářům a celému světu, obohatil jej o pořádnou výbavu a jeho 3G bude prý rychlejší než u ostatních mobilů. Překvapila mimořádně nízká cena, přibylo GPS, ale zůstal průměrný fotoaparát bez schopnosti točit video. | rozměry a hmotnost: 116 × 62 × 12 mm, 133 g displej: 3,5'', aktivní TFT, 320 × 480, 16 mil. barev sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G, GPS data: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA konekt.: jiný, Bluetooth, Wi-Fi paměť: 16 000 MB baterie: Li-Pol 1 400 mAh, procesor: 620 MHz operační systém: OS X 2.2 hudba: přehrávač hudby, 3,5mm jack fotoaparát: 2MPx (1 600 × 1 200) |
77 % (44. místo z 1022) | katalog | preview | info výrobce |
cena (O2): 12 745 Kč / 14 975 Kč |
V dlouhodobých zkušenostech píši o přístroji bez jailbreaku a jakékoliv další nelegální úpravy. Firmware iPhonu je 2.1.
Kdysi originální vzhled
Když byl uveden první iPhone, byl jeho vzhled naprosto originální. Pak se ale mnozí výrobci nechali inspirovat a dnes koncepce výhradně přes displej ovládaného telefonu není nijak výjimečná. Zatímco krabice, ve které se přístroj prodává, je opravdu minimalistická, iPhone mi jako malý telefon nikdy nepřipadal. Jeho větší rozměry a především hmotnost patří k hlavním nevýhodám, oblý a příjemně štíhlý tvar to vynahradí jen částečně.
Prohlédněte si umělecké dílo mezi mobilními telefony – na fotkách, nebo ještě lépe na následujícím videu
To nejzajímavější na vzhledu je myslím nemožnost oddělit zadní kryt. Ten se stal pevnou součástí přístroje a bez speciální výbavy (případně poškození přístroje) jej zkrátka nesundáte. SIM karta se pak vkládá do výsuvné přihrádky umístěné na horní straně přístroje. Její obtížné vyjmutí (pokud nemáte špendlík nebo kancelářskou sponku, šuplík nevysunete) se dá akceptovat; přeci jenom každý není redaktor časopisu o mobilech, který mění SIM karty v telefonech několikrát denně. Horní hrana ještě obsahuje zapínací tlačítko a standardní konektor pro sluchátka. Ta přibalená jsem velmi brzy nahradil svými osvědčenými.
Standardní Apple sluchátka nemusí vyhovovat každému
Z jedné strany univerzální USB, z druhé specialita Apple
Hardwarových tlačítek na těle moc není, touto vlastností se iPhone stále odlišuje od většiny konkurence. Vlevo najdete tlačítka pro přepínání hlasitosti, na přední straně pod displejem pak jedinou ovládací klávesu pro celé uživatelské prostředí telefonu. Je mírně zapuštěná, ale její okraje bez problémů nahmátnete i poslepu. Nad displejem je pak umístěno sluchátko. Všechny části jsou velmi lesklé a musíte se smířit s tím, že iPhone už nebude nikdy vypadat tak pěkně jako když jste ho poprvé vybalili z krabice.
Hardwarových tlačítek není mnoho, zato jejich dílenské zpracování je naprosto precizní
Přední strana se stala inspirací pro masy následovníků: jediné tlačítko, obrovský displej a charakteristické sluchátko
Zadní strana mi připadá vysloveně nudná. Stříbrné logo nakousnutého jablíčka a drobný objektiv fotoaparátu se ztrácejí pod všudypřítomnými otisky prstů.
Slot pro paměťové karty nehledejte. Osm nebo šestnáct gigabajtů paměti jsou myslím více než dostatečnou náhradou.