Apple iPhone dostane ultimátní nástroj pro tvorbu vtipných samolepek. Vyřízne zvířata i osoby

  • Na vyřezávání obrázků nepotřebujete žádné složité nástroje
  • S iOS 16 objekt vyříznete a nasdílíte bez pozadí na tři kliknutí
  • Vytvářet tak můžete i své originální samolepky

Systém Apple iOS 16 při svém představení zaujal zejména svou kompletně přepracovanou zamykací obrazovkou, nabízí však i spoustu další novinek. Dokonce je zde jeden nový jednoduchý trik, který si jistě rychle zamilují všichni tvůrci vtipných samolepek. Nyní totiž můžete snadno a rychle tvořit vlastní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto vypadají ořezy objektů v iOS 16

Díky umělé inteligenci totiž můžete v systému dlouhým podržením prstu na hlavním objektu z obrázku vyříznout a odstranit pozadí, a výsledek snažení snadno sdílet. Funkce navíc funguje, jak ve Fotkách, tak i u obrázků na webu, které si zobrazíte přes prohlížeč Safari či v dalších funkcích iOS, jako je například screenshot.

Vyřízni a pošli na tři kliknutí

Aktivace funkce se napříč aplikacemi lehce liší. Vždy ale začíná dlouhým podržením prstu na vybraném objektu. Ten pak zesvětlí a objeví se kokem něj drobné bílé ohraničení. Pak můžete prst zvednout a vyskočí vám nabídka, kdy máte možnost oříznutý objekt bez pozadí rovnou sdílet nebo zkopírovat do schránky a vložit kam budete chtít, například do konverzace s vašimi přáteli.

V případě obrázků v Safari se trochu liší začátek, jelikož historicky je zde více možností práce s obrázky. Zde také dlouze podržíte prst na obrázku dokud vám nevyskočí tradiční kontextová nabídka, která zde byla již v minulosti. Nově v ní ale přibyla možnost Zkopírovat hlavní motiv. Poté také dojde ke zkopírování výřezu do schránky a můžete jej libovolně dále použít.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vyříznutí obrázků funguje jak ve Fotkách tak i na webu přes Safari

S funkcí jsme si měli možnost chvíli hrát a máme z ní vcelku skvělý dojmy. Přesnost ořezu rozhodně není stoprocentní a ani zdaleka se nevyrovná výřezu v Photoshopu a jiných profesionálních nástrojích, ale přesto je poměrně zdařilá a pro tvorbu vtipných samolepek, které nasdílíte kamarádům, více než dostačující. Jediné omezení je zde to, že funkce funguje minimálně se zařízeními s procesorem Apple A12, tedy od iPhonu XS a výše.


Nejoblíbenější iPhony

Apple iPhone 15 128GB Apple iPhone 15 128GB
nabízí 86 obchodů za ceny od 18 680 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 83 obchodů za ceny od 13 690 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 Pro 128GB Apple iPhone 15 Pro 128GB
nabízí 80 obchodů za ceny od 24 380 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 Pro Max 256GB Apple iPhone 15 Pro Max 256GB
nabízí 79 obchodů za ceny od 30 000 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené iPhony-


Z technických detailů dodám, že vygenerované obrázky jsou ve formátu GIF a sdílet je lze snadno i na iCloud či přes AirDrop do dalších zařízení, kde s nimi můžete dále pracovat a například z nich tvořit zajímavé koláže, jako byl například můj rychlý pokus v náhledové fotografii.

Další novinky iOS 16 jsme si ukázali v nedávném Týdnu Živě:

Diskuze (20) Další článek: Na Amazonu je Poco F4 o tisícovku levněji než v Česku. A to jej ještě Xiaomi ani nezačalo prodávat

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, , , , , , , Kliknutí, Samolepka, ICloud, Obrázek, Pozadí, Safari, Objekt, Photoshop, Nástroj, Apple IOS,