Apple iPhone dostane ultimátní nástroj pro tvorbu vtipných samolepek. Vyřízne zvířata i osoby

  • Na vyřezávání obrázků nepotřebujete žádné složité nástroje
  • S iOS 16 objekt vyříznete a nasdílíte bez pozadí na tři kliknutí
  • Vytvářet tak můžete i své originální samolepky

Systém Apple iOS 16 při svém představení zaujal zejména svou kompletně přepracovanou zamykací obrazovkou, nabízí však i spoustu další novinek. Dokonce je zde jeden nový jednoduchý trik, který si jistě rychle zamilují všichni tvůrci vtipných samolepek. Nyní totiž můžete snadno a rychle tvořit vlastní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto vypadají ořezy objektů v iOS 16

Díky umělé inteligenci totiž můžete v systému dlouhým podržením prstu na hlavním objektu z obrázku vyříznout a odstranit pozadí, a výsledek snažení snadno sdílet. Funkce navíc funguje, jak ve Fotkách, tak i u obrázků na webu, které si zobrazíte přes prohlížeč Safari či v dalších funkcích iOS, jako je například screenshot.

Vyřízni a pošli na tři kliknutí

Aktivace funkce se napříč aplikacemi lehce liší. Vždy ale začíná dlouhým podržením prstu na vybraném objektu. Ten pak zesvětlí a objeví se kokem něj drobné bílé ohraničení. Pak můžete prst zvednout a vyskočí vám nabídka, kdy máte možnost oříznutý objekt bez pozadí rovnou sdílet nebo zkopírovat do schránky a vložit kam budete chtít, například do konverzace s vašimi přáteli.

V případě obrázků v Safari se trochu liší začátek, jelikož historicky je zde více možností práce s obrázky. Zde také dlouze podržíte prst na obrázku dokud vám nevyskočí tradiční kontextová nabídka, která zde byla již v minulosti. Nově v ní ale přibyla možnost Zkopírovat hlavní motiv. Poté také dojde ke zkopírování výřezu do schránky a můžete jej libovolně dále použít.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vyříznutí obrázků funguje jak ve Fotkách tak i na webu přes Safari

S funkcí jsme si měli možnost chvíli hrát a máme z ní vcelku skvělý dojmy. Přesnost ořezu rozhodně není stoprocentní a ani zdaleka se nevyrovná výřezu v Photoshopu a jiných profesionálních nástrojích, ale přesto je poměrně zdařilá a pro tvorbu vtipných samolepek, které nasdílíte kamarádům, více než dostačující. Jediné omezení je zde to, že funkce funguje minimálně se zařízeními s procesorem Apple A12, tedy od iPhonu XS a výše.


Nejoblíbenější iPhony

Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 62 obchodů za ceny od 19 450 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 11 64GB Apple iPhone 11 64GB
nabízí 74 obchodů za ceny od 11 900 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 mini 128GB Apple iPhone 13 mini 128GB
nabízí 56 obchodů za ceny od 16 472 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 Pro 128GB Apple iPhone 13 Pro 128GB
nabízí 68 obchodů za ceny od 25 330 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené iPhony-


Z technických detailů dodám, že vygenerované obrázky jsou ve formátu GIF a sdílet je lze snadno i na iCloud či přes AirDrop do dalších zařízení, kde s nimi můžete dále pracovat a například z nich tvořit zajímavé koláže, jako byl například můj rychlý pokus v náhledové fotografii.

Další novinky iOS 16 jsme si ukázali v nedávném Týdnu Živě:

Diskuze (20) Další článek: Na Amazonu je Poco F4 o tisícovku levněji než v Česku. A to jej ještě Xiaomi ani nezačalo prodávat

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, iPhone, iOS, AI, Umělá inteligence, Fotografie, Tipy a triky, Photoshop, Safari, Nástroj, Samolepka, Obrázek, Apple IOS, ICloud, Pozadí, Kliknutí, Objekt, Telefony s iOS na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Diablo Immortal vydělalo během prvních dvou týdnů přes 24 milionů dolarů
Michal Maliarov
Diablo ImmortalDiabloByznys
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída