Apple iPhone SE 3 uniká na první živé fotce. Takto ale telefon zřejmě vypadat nebude

Aktualizováno 15. února 21:30: Opět se ukázalo, jak představení nového iPhony přitahují pozornost a někteří lidé se na tom chtějí zviditelnit. Jak začali upozorňovat uživatelé v diskuzi pod příspěvkem na čínské sociální síti Weibo, telefon na fotce je pravděpodobně podvrh.

Dle srovnání poměru stran a šířce rámečků velmi pravděpodobně může jít pouze o upravený iPhone SE 1. generace, případně o falešnou napodobeninu. Na snímky skutečné novinky si tak zřejmě budeme muset ještě počkat.


Původní článek:

Apple iPhone SE 3. generace není žádným překvapením. O jeho existenci se mluví víceméně od chvíle, kdy vyšla generace druhá. Dlouho se však spekulovalo o tom, jak bude vypadat, zda Apple něco změní a kdy vlastně vůbec přijde. Nyní už několik zdrojů včetně Bloombergu mluví o termínu 8. března. 

Příchod očekávaného, cenově dostupného iPhonu už je tedy za dveřmi, což znamená, že už je telefon i ve výrobě, aby se Apple stihl na uvedení předzásobit v dostatečném množství. Díky tomu nyní na veřejnost unikla první reálná fotka telefonu, která konečně ukazuje, co můžeme od telefonu očekávat.

Matná záda a 5G konektivita

Fotografie potvrzuje to, o čem se mluví již delší dobu. A to, že se design oproti tomu aktuálnímu moc nezmění. Stále tedy můžeme očekávat široké rámečky a kompaktní tělo s 4,7“ displejem. Přesto fotografie prozrazuje detaily o kterých se nevědělo. Hlavní změnou bude zřejmě to, že nové „SEčko” nabídne matná záda.

Překvapením jsou také výrazné antény po okrajích, které jsme naposledy mohli spatřit u iPhonu 7. Z fotky lze vidět, že má telefon také méně vystouplý fotoaparát a překvapivě i oválný otvor pro LED diody. O telefonu se navzdory starému designu očekává špičková výbava v čele s procesorem Apple A15 z iPhonů 13.

Zbylá výbava bude velmi podobná předchůdci. Hlavním trumfem však tentokrát bude podpora 5G sítí, čímž Apple konečně nabídne ucelené portfolio telefonů s tou to konektivitou. Zda se představení telefonu dočkáme pouze formou tiskové zprávy, nebo proběhne v rámci keynote se dozvíme již brzy. 

Chytré tipy a triky pro iPhone:

Diskuze (29) Další článek: Google prohrává na vlastním hřišti. Samsung jej předbíhá v updatech Androidu i bezpečnostních záplat

Témata článku: Apple, , , , , , , , Záda, Překvapení, Bloomberg, Telefon, F +, Fotka, Výroba,