Apple konečně dovolí výměny Face ID. Poškození už zřejmě uživatele nepřijde tak draho

Apple již v roce 2017 s příchodem iPhonu X nahradil čtečku otisků prstů za skener obličeje Face ID. Přestože systém přinesl bezpečnější způsob biometrického ověřování, přesto má některé nedostatky. Jedním z těch největších je ten, že Apple dosud nevyřešil způsob, jak v případě poškození systém Face ID opravit ani vyměnit. 

Dosud se tak problém řešil výměnou celého iPhonu, protože to zřejmě bylo pro firmu jednodušší. Nyní Apple ale chystá změnu. Serveru MacRumors se podařilo získat interní dokument, ve kterém firma uvádí, že nově autorizovaní technici konečně získají přístup k součástkám na Face ID a TrueDepth kamerku, čímž bude možné ji nechat vyměnit za originální díl. 

Tento krok má omezit počtu vyměňovaných zařízení a také být další akcí v rámci firemní strategie, který slibuje snížení uhlíkové stopu na nulu do roku 2030. Pomineme-li tento marketingově dobře zvolený krok, bude z toho mít přínos i zákazník, jelikož výměna samotného Face ID bude pro něj rozhodně levnější. Jak to ale vypadá, výměna bude možná pouze pro iPhone XS a novější, což znamená, že majitelé prvního iPhonu X mají smůlu.

Apple v poslední dobou hodně vylepšuje Face ID i tlačí na vyměnitelnost. S novým iOS bude konečně po letech možné skenovat obličej i s rouškou. V případě oprav se naopak letos zákazníci v USA dočkají uživatelských oprav, kdy si podle veřejně zpřístupněných manuálů budou moci náhradní součástku objednat a sami vyměnit.

Takto Apple před lety představil Face ID:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (3) Další článek: Motorola drží krok se špičkou. Edge 30 Pro běží na nejvýkonnějším čipsetu, nečekaným přídavkem je stylus

Témata článku: Apple, , , , , , , , , TrueDepth, Obličej, Oprava, F +, Výměna, Poškození,