Apple ladí. Třetí beta iOS 14 přináší nové widgety a hromadu drobností

Apple vydal třetí veřejnou betu iOS 14 a je plná novinek! Problém je, že si většiny vůbec nevšimnete. Například aplikace Apple Music po letech dostala úplně nové logo, novou sadu ikon a hudbu teď lze sdílet přes Snapchat. Nový je i widget hodin, který si můžete přidat na plochu.

Šikovnou novinkou je i rozšířený widget návrhů Siri, který si můžete umístit kamkoliv na plochu a Siri vám do něj bude doporučovat vaše oblíbené aplikace. Lehce přepracované grafiky se dočkala také funkce Čas u obrazovky a Apple mírně upravil i MeMoji s rouškami. Celkově ale nabízí nová beta neuvěřitelné množství drobností. Jen v porovnání s minulou verzí kanál EverythingApplePro objevil více než 70 novinek. Často jde ale o takové drobnosti, že až zarazí, že jim Apple věnuje tolik pozornosti.

Kromě vydání nové bety iOS 14 už je několik dní venku také iOS 13.6, která do iPhonů přinesla například funkci CarKey. Zajímavou zprávou je i to, že Apple přestal podepisovat předchozí verze iOS, takže na nižší verzi už (oficiální cestou) nepřejdete.

Diskuze (2) Další článek: K plnému využití 5G sítí dojde v horizontu pěti let, ukazuje evropský „5G radar“

Témata článku: Apple, iPhone, Aplikace, iOS, Software pro mobily, Siri, Beta, Apple Music, CarKey, iOS 14, Apple iPhone 11, Memoji, Drobnost, Čas u obrazovky, Návrh Siri, Hromada, EverythingApplePro, Widget


Určitě si přečtěte