Apple má mít keynote ve stejný den jako OnePlus. Bez iPhonu, ale zato s AirPods, AirTags a iPady

Jarní keynote se staly u Applu tradicí, podobně jako ty podzimní. I letos budou chtít Američané ohlásit nové produkty pro první polovinu roku. Otázkou zůstává, zda tak učiní pouze ve formě vydání tiskové zprávy (podobně jako loni při vydání iPadu Pro), nebo uspořádají tiskovou konferenci. Ta by v případě konání proběhla nejspíš stejně jako loni pouze v online podobě.

Podle zákulisních informací, které má k dispozici známý technický novinář Jon Prosser, má letošní první keynote Applu proběhnout 23. března, tedy stejný den, na který nahlásil tiskovku čínský výrobce OnePlus. Připraveno je údajně několik kategorií produktů – AirTags, AirPods, iPady, Apple TV – otázkou je, které Apple opravdu představí. Naopak téměř jisté je, že se nedočkáme žádného nového iPhonu. Jejich portfolio je nyní dobře konsolidované a Apple nemá důvod jej obměňovat.

Po dvou letech spekulací by konečně mohly být dostupné AirTags – trackovací přívěšky pro nalezení živých i neživých předmětů. Řada tabletů iPad Pro by se mohla dočkat nového přírůstku s miniLED displejem – přece jen loňský update o LiDAR byl spíše kosmetický. Asi s nejmenší jistotou hovoří spekulace o třetí generaci zcela bezdrátových sluchátek AirPods. Ty se mají o něco víc přiblížit vlajkovému modelu AirPods Pro (kratší nožička, menší dobíjecí pouzdro), ale funkce aktivního potlačení hluku (ANC) jim má zůstat zapovězena.

Via: 9to5mac.com

Diskuze (16) Další článek: OnePlus a Hasselblad: První společný fotomobil přijde 23. března a půjde o dlouhodobou spolupráci

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , Tradice, Africký národní kongres, Stejný den, AirTags, Apple Event,