Apple má s AirPody velké plány. Za dveřmi jsou náhlavní AirPods Studio a velké produktové změny

O tom, že Apple pracuje na velkých AirPodech s náhlavním obloukem se spekuluje rok. Teď se zřejmě blíží jejich premiéra. Díky Jonu Prosserovi víme, že se budou jmenovat AirPods Studio a budou stát 349 dolarů.

Označení Studio není náhodné, roky jej používá značka Beats. Pro Apple je poprvé a podle Bloombergu s nimi hodlá vstoupit do segmentu high-end sluchátek, což kromě špičkového zvuku znamená i elegantní kožené provedení. Některé části mají být vyměnitelné, aby si je uživatel mohl uzpůsobit podle vkusu, nebo později vyměnit za nové. Benefitem má být aktivní potlačení hluku (ANC). 9To5Mac dodává, že díky spoustě senzorů sluchátka poznají, zda jsou nasazená na uších, či volně na krku a budou podle toho zastavovat hudbu.

Premiéry bychom se mohli dočkat už v příštích týdnech. Spekulace mluví o uvedení na konferenci WWDC:

AirPods Studio však nejsou jediná sluchátka, která Apple chystá. V plánu je ještě další model AirPods X. Konstrukcí dle Prossera půjde o sportovní sluchátka s cenou kolem 200 dolarů. Název je pravděpodobně odvozený od sluchátek BeatsX. Tyto AirPody přijdou později, možná po boku iPhonů 12.

Konec Beats?

Na webu se objevují spekulace, že přebírání terminologie značky Beats do produktové řady Applu není náhodné. Jon Prosser tweetnul, že má Apple v plánu značku Beats postupně upozaďovat ve prospěch vlastních produktů. Během několika let má značka Beats úplně usnout. 

Teorii podporuje i odchod dlouholetého prezidenta Beats Luka Wooda. Firmu vedl od roku 2011, v květnu jej vystřídal dosavadní šéf Apple Music Oliver Schusser.

Zdroje: Jon Prosser (1, 2, 3), Bloomberg9To5Mac, Cnet.com

Diskuze (9) Další článek: Samé pozitivní zprávy. iPhone 12 má čtyři varianty, lepší výbavu a větší paměť

Témata článku: Apple, iOS, Spekulace, AirPods, Bezdrátová sluchátka, Jon Prosser, AirPods Pro, Apple Music, TWS, ANC, Aktivní potlačení hluku, WWDC, True wireless, Zcela bezdrátová sluchátka, Beats, Dveře, Plán, AirPods Studio, Sluchátko, Prosser, Velký plán, Africký národní kongres, Značka, Bloomberg


Určitě si přečtěte

O tom, jak DxO zadupal špičkový Samsung. Kritika se cení, ale nesmíte při ní dělat chyby
Filip KůželJan LáskaMartin Miksa
DxOMarkTýden mobilně
Zkoumáme první selfie kameru schovanou v displeji. Převládají rozpaky
Filip KůželMartin Miksa
Selfie v displeji
Možná ho máte i vy. Nejprodávanějším mobilem roku 2020 je...
Jan Láska
ŽebříčkyStatistika
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
Garmin Pay funguje skvěle, ale jak do hodinek dostat i věrnostní karty?
Filip Kůžel
Bezkontaktní platbyChytré hodinkyGarmin
Hejt na Google. Android 11 vzal skvělé bubliny a totálně je zkazil
Filip KůželVladislav Kluska
HejtAndroid 11