Apple má s AirPody velké plány. Za dveřmi jsou náhlavní AirPods Studio a velké produktové změny

O tom, že Apple pracuje na velkých AirPodech s náhlavním obloukem se spekuluje rok. Teď se zřejmě blíží jejich premiéra. Díky Jonu Prosserovi víme, že se budou jmenovat AirPods Studio a budou stát 349 dolarů.

Označení Studio není náhodné, roky jej používá značka Beats. Pro Apple je poprvé a podle Bloombergu s nimi hodlá vstoupit do segmentu high-end sluchátek, což kromě špičkového zvuku znamená i elegantní kožené provedení. Některé části mají být vyměnitelné, aby si je uživatel mohl uzpůsobit podle vkusu, nebo později vyměnit za nové. Benefitem má být aktivní potlačení hluku (ANC). 9To5Mac dodává, že díky spoustě senzorů sluchátka poznají, zda jsou nasazená na uších, či volně na krku a budou podle toho zastavovat hudbu.

Premiéry bychom se mohli dočkat už v příštích týdnech. Spekulace mluví o uvedení na konferenci WWDC:

AirPods Studio však nejsou jediná sluchátka, která Apple chystá. V plánu je ještě další model AirPods X. Konstrukcí dle Prossera půjde o sportovní sluchátka s cenou kolem 200 dolarů. Název je pravděpodobně odvozený od sluchátek BeatsX. Tyto AirPody přijdou později, možná po boku iPhonů 12.

Konec Beats?

Na webu se objevují spekulace, že přebírání terminologie značky Beats do produktové řady Applu není náhodné. Jon Prosser tweetnul, že má Apple v plánu značku Beats postupně upozaďovat ve prospěch vlastních produktů. Během několika let má značka Beats úplně usnout. 

Teorii podporuje i odchod dlouholetého prezidenta Beats Luka Wooda. Firmu vedl od roku 2011, v květnu jej vystřídal dosavadní šéf Apple Music Oliver Schusser.

Zdroje: Jon Prosser (1, 2, 3), Bloomberg9To5Mac, Cnet.com

Diskuze (9) Další článek: Samé pozitivní zprávy. iPhone 12 má čtyři varianty, lepší výbavu a větší paměť

Témata článku: Apple, iOS, Spekulace, Bezdrátová sluchátka, AirPods, Apple Music, Aktivní potlačení hluku, Jon Prosser, Beats, AirPods Pro, True wireless, TWS, WWDC, ANC, Zcela bezdrátová sluchátka, Africký národní kongres, Sluchátko, Prosser, Dveře, AirPods Studio, Značka, Velký plán, Plán, Bloomberg


Určitě si přečtěte

Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v dubnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v dubnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 20

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile