Apple Mapy přidávají navigaci pro cyklisty a ukážou, kde je třeba dobít elektromobil

Apple Mapy od vysmívaného začátku v roce 2012 urazily dlouhou a na poslední keynote v boji s konkurencí opět posílily. V iOS 14 se naučí navigovat cyklisty, nabídne jim bezpečné trasy, ukáže jim výškový profil, v případě nouze doporučí cykloservis atd. Problém je, že cyklistické trasy jsou zatím dostupné pouze v New Yorku, Los Angeles, San Franciscu, Šanghaji a Pekingu. Zatím.

Dá se očekávat, že se seznam rozroste, ale s prioritou, jakou Česko u Applu má, jako by tahle sluba ani nebyla.

Další (a pro našince opět nevyužitelnou) novinkou je plánování tras pro elektromobily. Počítá s dojezdem vašeho auta, rozmístěním a dostupností nabíječek. Zatím to bude fungovat v USA, Kanadě, Velké Británii a Irsku.

Čeho bychom se ale dočkat mohli, jsou bližší informace o různých bodech zájmu. Pokud se tedy budete chystat navštívit zajímavou pamětihodnost, přímo v Apple Mapách si o ní přečtete podrobnosti.

Poslední novinkou je zobrazování alternativních cest, v závislosti na aktuálním vytížení. I když se tak může jednat o časově náročnější trasy, setkáte se na nich s menší hustotou dopravy. Ta doporučená tak nemusí být nejkratší, ani nejrychlejší, přesto bude ideální.

Diskuze (3) Další článek: Apple Car Keys nahradí klasický klíč od auta. Funguje to i s vybitým iPhonem

Témata článku: Apple, , , , , , , Úkaz, Cyklista, Česká republika, Plánování, Novinka, Šanghaj, Peking, Los Angeles, Apple mapa, Velká Británie, Doprava, Irsko, Trasa, Úraz, New York, Závislost, Pro +, San Francisco