Apple musí soudu dokázat, že zpomalování iPhonů je řešení, nikoliv „kurvítko“

Apple v týdnu potvrdil úmyslné snižování výkonu starších iPhonů. Co na tom, že má docela rozumné vysvětlení? Na internetu se strhla hysterie a jedním z projevů je žaloba, kterou podal Stefan Bogdanovich, uživatel iPhonu z Los Angeles.

Tvrdí, že novým power managementem uživatelé trpí a snižuje cenu jejich starších telefonů. O takové opatření prý nikdo nestál, ani s ním nikdo nesouhlasil, nelze se mu vyhnout a není uvedené ve smluvních podmínkách. Bogdanovich požaduje finanční náhradu a aby Apple odstranil nové algoritmy z iOS.

Budu teď předjímat, ale Apple u soudu vytáhne přesné statistiky stížností uživatelů na iPhony vypínající se s ukazatelem baterie kolem 30 až 40 %. Dokáže tak, že motivem pro snížení výkonu bylo zlepšení uživatelského zážitku, nikoliv motivace ke koupi novějšího modelu.

Jedním dechem je však nutné dodat, že situace bude pod drobnohledem médií a Apple k ní musí přistoupit citlivě. Jaké bude řešení?

Via TMZ a MacRumors

Diskuze (212) Další článek: Aplikaci Mapy.cz teď můžete mít na počítači. Funguje i bez přístupu k internetu

Témata článku: Apple, iPhone, Kauzy, Žaloba, Soudní spory, APP, Uživatelský zážitek, Nový algoritmus, #Apple, Zpomalování, Nový model, Starý telefon, Úmyslné snižování, Řešení, Snížení výkonu, Rozumné vysvětlení, Action, Smluvní podmínka, Los Angeles, Starý iphone, Dok, Uživatelé


Určitě si přečtěte