Apple naštval vývojáře. Aplikace, které dlouho nedostaly aktualizaci, začne mazat z App Storu

Obchod Apple App Store je na trhu více než dekádu a dnes obsahuje kolem 2 milionů aplikací. To v případě Applu znamená slušný finanční příjem, jelikož zde chybí alternativní způsob instalace aplikací a z každého nákupu si Apple bere provizi. Za to zákazníkům slibuje i kontrolu aplikací a vyšší bezpečnost.

Klepněte pro větší obrázek
Apple chce, aby byl obchod App Store bezpečným místem pro stahování aplikací. Těch dlouho neaktualizovaných se tak chce zbavit.

To ovšem klade i vyšší nároky na samotné vývojáře a Apple je známý svým delších a přísným schvalovacím procesem. Nyní se ale rozhodl zatočit i se starými aplikacemi. Jak se poděli někteří vývojáři na Twitteru, dostali od Applu poměrně přísné ultimátum.

Aktualizovat do 30 dní

Jak ukazují přiložené maily, Apple v nich varuje malé vývojáře, jejichž aplikace nebyly 2 roky nijak aktualizovány, o tom, že během 30 dní od obdržení zprávy dojde k jejich odstranění z obchodu. Pokud autor chce, aby jeho aplikace zůstala v App Store i na dále má 30 dní na to, aby ji nějak aktualizoval.

Jedna z vývojářek za toto začala Apple kritizovat s tím, že některé aplikace jsou vydány jako hotové a nepotřebují být dále aktualizovány. Jeden z vývojářů poukazuje i na to, že některé staré hry, jsou v AppStoru k dispozici roky beze aktualizací a přesto jsou stále dostupné, což z jeho pohledu není férové jednání.

Na druhou stranu je potřeba říci, že Apple v tomto není sám. Je tomu jen pár týdnů, kdy se i Google rozhodl zatočit se starými aplikacemi. Od listopadu tohoto roku začne platit pravidlo, kdy nové aplikace budou muset vždy podporovat API maximálně 2 roky starého systému.

Apple demonstruje bezpečnost App Store:

Diskuze (18) Další článek: Mobilní prohlížeč od Seznamu nově i zabaví. Vestavěný Solitaire a Sudoku jde hrát i offline

Témata článku: Apple, Mobilní aplikace, Smartphony, Apple App Store, Aktualizace softwaru, Mobilní hry, Obchod s aplikacemi, Twitter, Aktualizace, Pro vývojáře, API, App Store, Obchod, Instalace, Vývojář, Aplikace, AppStore, Stará aplikace