iOS

Vyzkoušejte iOS 18. Těchto 11 funkcí nás zaujalo nejvíc. Budou i lepší, ale musíme si počkat

  • Vyzkoušeli jsme nejnovější systém iOS 18
  • Nabízí zatím největší možnosti personalizace
  • Zatím zde ale chybí spousta novinek včetně AI

Oživeno 16. července 2024 | Více než měsíc od představení iOS 18 a vydání první vývojářské bety Apple konečně vydal i první veřejnou betu, určenou i pro širší veřejnost. Ten, kdo už v minulosti někdy public beta verzi zkoušel a je členem beta programu, uvidí možnost instalace rovnou v nastavení telefonu mezi aktualizacemi. Kdo uvažuje o instalaci veřejné bety poprvé, musí se nejprve svým Apple ID přihlásit přes web beta.apple.com a pak se mu aktualizace v telefonu také objeví.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pokud jste již součástí beta programu z minulosti, možnost aktualizace veřejné bety uvidíte přímo v nastavení.

Apple iOS 18 přináší široké možnosti personalizace v čele s možností změny barev ikon aplikací a také zcela přepracované ovládací centrum. Systém poprvé dovolí změnit i rychlé volby na zamykací obrazovce a praktická je i možnost skrývat či zamykat nainstalované aplikace. Vylepšeno bylo i několik aplikací. Bohužel hlavní novinka v podobě umělé inteligence Apple Intelligence v Evropě zatím dostupná nebude (prozatím není ani mimo Evropu, Apple ji zřejmě vypustí až zároveň s novými iPhony 16).

Kromě iOS 18 vydal Apple dnešním dnem i veřejné bety systémů iPadOS 18, macOS Sequoia, watchOS 11 a tvOS 18. Ačkoliv se jedná už o veřejnou betu, která bývá zpravidla více odladěná, než vývojářské verze, stále se jedná o nefinální software, který nedoporučujeme instalovat na primární zařízení. V případě instalace své zařízení před aktulizací kompletně zazálohujte.

Novinky v iOS 18 jsme vyzkoušeli, najdete je dále v článku.


Původní článek z 11. června 2024 | Apple na konferenci WWDC představil operační systém iOS 18. Nelenili jsme a hned jsme si ho v rámci vývojářské bety nainstalovali. Hned v úvodu je ale třeba říci, že systém ještě zdaleka není kompletní a spousta z hlavních funkcí v systému chybí, a to bohužel včetně Apple Intelligence či vylepšené Siri. Tyto novinky přijdou později.

Jsou zde ale funkce jako SMS zprávy přes satelit, či placení Tap To Cash, které zatím zůstanou funkční jen v zahraničí. Dokonce ani ohlášená podpora RCS zpráv zatím v první betě není dostupná. Přesto se v systému vizuálně hodně změnilo a vše si v článku ukážeme.

1. Nové ovládací centrum

Jedna z prvních věcí, které si po spuštění iOS 18 všimnete je kompletně přepracované ovládací centrum. Mimo to, že jsou jeho prvky kulatější je jiné v tom, že má nově více karet. Konkrétně hlavní s přepínači a rychlými volbami jako znáte, další s hudebním přehrávačem, třetí pro ovládání chytré domácnosti a poslední s podrobným nastavení sítí. Mezi kartami se snadno přepnete swajpováním a dokonce lze karty i přidávat, pokud by vám nestačily. Šikovné je, že lze nově měnit i velikost přepínačů, takže si ty nejoblíbenější můžete třeba zvětšit, a to se hodí.

Přihlaste se
a zdarma dočtěte
tento článek

 

Po přihlášení můžete také
diskutovat pod články

Diskuze (47) Další článek: Xiaomi se dotahuje na Apple, jedničkou zůstává Samsung. Smartphonů se prodalo víc než loni

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , Personalizace, Aplikace, Evropa, Apple IOS, Ikona, Zkratka, Mapa, Česká republika, Volby, Apple mapa, Apple Maps, Peněženka, Instalace,