iOS

Testujeme iOS 18. Těchto 11 funkcí nás zaujalo nejvíc. Budou i lepší, ale na ty si musíme počkat

  • Vyzkoušeli jsme nejnovější systém iOS 18
  • Nabízí zatím největší možnosti personalizace
  • Zatím zde ale chybí spousta novinek včetně AI

Apple na konferenci WWDC představil operační systém iOS 18. Nelenili jsme a hned jsme si ho v rámci vývojářské bety nainstalovali. Hned v úvodu je ale třeba říci, že systém ještě zdaleka není kompletní a spousta z hlavních funkcí v systému chybí, a to bohužel včetně Apple Intelligence či vylepšené Siri. Tyto novinky přijdou později.

Jsou zde ale funkce jako SMS zprávy přes satelit, či placení Tap To Cash, které zatím zůstanou funkční jen v zahraničí. Dokonce ani ohlášená podpora RCS zpráv zatím v první betě není dostupná. Přesto se v systému vizuálně hodně změnilo a vše si v článku ukážeme.

1. Nové ovládací centrum

Jedna z prvních věcí, které si po spuštění iOS 18 všimnete je kompletně přepracované ovládací centrum. Mimo to, že jsou jeho prvky kulatější je jiné v tom, že má nově více karet. Konkrétně hlavní s přepínači a rychlými volbami jako znáte, další s hudebním přehrávačem, třetí pro ovládání chytré domácnosti a poslední s podrobným nastavení sítí. Mezi kartami se snadno přepnete swajpováním a dokonce lze karty i přidávat, pokud by vám nestačily. Šikovné je, že lze nově měnit i velikost přepínačů, takže si ty nejoblíbenější můžete třeba zvětšit, a to se hodí.

Přihlaste se
a zdarma dočtěte
tento článek

 

Po přihlášení můžete také
diskutovat pod články

Diskuze (15) Další článek: SwitchLens vyzrál na nedostatky přídavných objektivů. Do těla foťáku jen umístíte smartphone

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , Ikona, Aplikace, Česká republika, Zkratka, Personalizace, Apple Maps, Peněženka, Volby, Apple mapa, Mapa,