Apple odkládá hlavní funkci iOS 15. Přijde až později na podzim

Apple v červnu představil operační systém iOS 15, který narozdíl proti loňské verzi nabízí spíše méně výrazné novinky. Tou hlavní novinkou, kolem které se celý operační systém točí je však funkce SharePlay. Funkce v rámci, které může více uživatelů při FaceTime hovoru společně sledovat stejné video nebo poslouchat totožnou skladbu na každém zařízení samostatně, a to v synchronizovaném čase. 

SharePlay přitom má velké ambice. Integrováno bude přímo do velkých video platforem jako HBO Max, Disney+, Hulu, TikTok, Twitch, NBA a dalších. Vzhledem ke komplexnosti služby ovšem její spuštění zřejmě nebude tak snadné, jak se zpočátku zdálo. Apple totiž oznámil, že nakonec vůbec nebude součástí finální verze systému, kterou uvolní veřejnosti v září, ale přijde až někdy později na podzim.

Ještě zajímavější je, že funkce nedávno čerstvě dorazila do 6. vývojářské bety iOS 15, přičemž jí Apple následně zablokoval, aby v rámci systému zatím nefungovala. Důvod odložení spuštění i její blokace v systém však zatím není známý. Jak, to ale vypadá, nepůjde o jedinou novinku, která to do finálního uvedení iOS 15 nestihne. Chybět dle serveru 9To5Mac zpočátku budou i digitální občanky v Apple Wallet, výpisy telefonu ohledně přístupů k citlivým datům, a dokonce i funkce Universal Control.

Zdroj: 9To5Mac

Diskuze (13) Další článek: Huawei ukryl sluchátka Freebuds 4 do ptačích budek. Najděte je jako první

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, FaceTime, Operační systémy, TikTok, Sdílení v okolí, Hula, Twitch, HBO Max, Disney +, Operační systém, Apple Wallet, Universal Control, Hlavní funkce, Novinka, SharePlay, Funkce, PodzimVybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Z nejistého fintechu je už normální banka. Návod, jak se připojit k Revolut Bank

Z nejistého fintechu je už normální banka. Návod, jak se připojit k Revolut Bank

Revolut zavedl možnost zřídit si klasický vkladový účet. Tím pádem se nemusíte obávat, že byste v případě krachu o své peníze přišli. Jak a proč si účet zřídit?

Jan Spěšný
Dnes startují předprodeje iPhonů 13 a 13 Pro. Kdo je chce, musí být rychlý
Martin Miksa
Vlajková loďPředobjednávkySmartphony
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment