Apple odříznul domácí opravy a neautorizované servisy. Pro majitele iPhonů 12 to znamená dražší servis

Technici z iFixit rozebrali iPhone 12 a 12 Pro, aby se podívali na MagSafe a určili míru opravitelnosti. Ta je zase o něco horší. Rozhodně nepočítejte s tím, že byste si displej nebo foťák vyměnili doma za pomoci dolarové sady z čínského e-shopu. Tohle dokonce nezvládne ani neautorizovaný servis...

Kvůli zvýšené vodotěsnosti použil Apple jiné lepidlo. Je pevnější, což opravy komplikuje, ale také odolnější, takže řada servisních zásahů po vytopení telefonu úplně odpadne. Přední sklo jde vyměnit poměrně snadno, horší je to s tím zadním, kvůli kterému musíte telefon kompletně rozebrat.

Dle iFixitu je celkové skóre opravitelnosti 6 z 10 (desítka značí nejsnadnější servis). Šestka tedy nevypadá tak tragicky, jenže na vyměnitelnost jednotlivých dílů, se narazilo až když Applu unikl servisní dokument. Vyplývá z něj, že Apple plánuje znemožnit veškeré neautorizované opravy fotoaparátů a displejů (pokud se nejedná jen o dočasnou chybu).

Počínaje iPhony generace 12 budou muset servisní technici pro úplnou opravu kamer a obrazovek spustit cloudovou konfiguraci systému, a k té mají přístup jen autorizované servisy. I když provedete opravu korektně a s originálním dílem, bez softwarového nastavení neuspějete. Tím Apple jednoznačně vylučuje nejen domácí opravy, ale i neautorizovanými servisy. Pro zákazníka to znamená vyšší náklady.

iFixit rozebírá iPhone 12:

Diskuze (79) Další článek: Hodinky Realme Watch S dostaly měřič SpO2, jemnější displej a větší baterii

Témata článku: Apple, iPhone, Fotoaparát, Komponenty, E-shop, Rozborka, iFixit, Servis, Apple iPhone 12, Oprava, Kamera, Neautorizovaný servis


Určitě si přečtěte