Apple, OnePlus a Honor vytasili jarní esa. Premiéry pokračují hned příští týden

Pandemie, karanténa, nic nefunguje? Svět smartphonů je jedním z důkazů, že nebude tak zle. Výrobci se velmi rychle naučili přesunout premiéry svých novinek do online prostoru a tento týden se jich sešla pěkná řádka.

Nelze nezačít iPhonem SE. Jestli to není neočekávanější iPhone historie, tak rozhodně nejdéle očekávaný, protože od premiéry původního SE uplynuly čtyři roky. Špičkový výkon, na applovské poměry nízká cena a nezbytné kompromisy hlavně v oblasti fotoaparátu. Tohle se bude líbit. Hlavně těm, kteří se stále nesmířili s rozměry současných iPhonů.

Pokud budeme řadit podle významu, na druhé místo patří OnePlus 8 Pro. Nádherný Android s dvojnásobnou cenou oproti výše zmíněnému iPhonu. Zní to trochu zvráceně, že? Líbila se nám už předchozí generace, měli jsme jen pár výhrad. Výrobce je všechny vyřešil a přidal pár bonusů navíc. Bohužel mu také vyrostlo sebevědomí a cena.

Představil se Honor 30 včetně lépe vybavených variant 30 Pro a 30 Pro+. Tady žádné velké překvapení, jedná se o deriváty před třemi týdny představené řady Huawei P40. Problém je tu jasný – sice dostanete skvělý foťák (aspoň podle hodnocení DxO), ale v telefonu chybí Google služby. Ostatně s prodejem se u nás zatím nepočítá.

Také jsme dostali odlehčený tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite a show nekončí. Příští týden Motorola představí špičkově vybavený vlajkový model – první po řadě let. V květnu LG ukáže Velvet, novou špičku portfolia. Nový styl značení má přinést nový start.

A jistě nezůstane pouze u těchto premiér…

Diskuze (1) Další článek: Na obyčejný USB kabel přidali magnetky. Výsledkem je velmi praktický hlavolam

Témata článku: Apple, Honor, Motorola, Oneplus, Samsung, Video, Android, Týden mobilně, Premiéra, Apple One, Premier, Svět smartphonů, Příští týden, Eso


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6