Apple osvěžil rozpoznávání hudby. „Shazamovat“ už můžete i na webu

Názory k článku

avatar
17. 12. 2020 14:52

Asi by se mělo v článku podotknout, že aplikace Shazam je nejen pro Android a iOS, ale i pro Windows (k dispozici bylo stažení a instalace z Windows Store).
https://www.microsoft.com/store/productId/9WZDNCRFJ0QQ... Momentálně ale není k dispozici pro ty, co ho ještě nemají. :(
Kdo ho nainstaloval dříve, může ho stále používat.
Netuším, jak funguje to "Redeem a code" tlačítko na stránce produktu v MS Store, které nahradilo tlačítko pro zakoupení/instalaci/spuštění aplikace.
https://softwarerecs.stackexchange.com/questions/47680/shazam-wa... ... A malý tip (sorry, pokud to znáte a nepotřebujete vysvětlení...):
Na PC bez mikrofonu můžete rozpoznávat i hudbu hranou na daném PC a pouštěnou třeba do sluchátek nebo reproduktorů. Jen je třeba změnit nastavení zvuku, aby se interní zvukový výstup ze směšovače bral jako zdroj zvuku - zde je postup, jak směšovač aktivovat (netuším, proč to tak není nastavené ve výchozím stavu po instalaci Windows):
Ovládací panely -> Zvuk -> karta Záznam -> pravé tlačítko v panelu se seznamem dostupných zařízení -> zapnout volby Zobrazit zakázaná a odpojená zařízení (v seznamu zařízení se objeví Směšovač stereo, pokud tam už předtím nebyl...) -> pravé tlačítko na Směšovači stereo -> Povolit. Pokud máte povoleno více vstupních zvukových zařízení... pak ještě -> pravé tlačítko na Směšovači stereo -> Nastavit jako výchozí zařízení Od teď začne aplikace Shazam "poslouchat" výstup ze zvukové karty (nutný restart aplikace). Bonus: výstup ze zvukové karty začnou samozřejmě poslouchat i další aplikace - tedy např. aplikace Záznam zvuku. Budete si tak moci "nahrát" cokoli, co na PC přehráváte (i když na pokročilejší nahrávání a další zpracování zvuku je lepší "střižna a mixážní pult" Audacity).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor