Apple oznámil termín WWDC 2022. Hromada novinek a opatrný návrat živého publika

Apple oznámil termín konání vývojářské konference WWDC. Proběhne tradičně začátkem června, v termínu od 6. do 10. června. Dlouho se spekulovalo v jakém provedení letos akce proběhne, dokonce už zaznívaly hlasy, že se vrátíme k předpandemickému modelu. Applu se ale zřejmě předchozí dva roky osvědčily a opět vše proběhne v online podobě. 

Klepněte pro větší obrázek
Letošní vývojářská konference WWDC nese slogan Call to Code. Proběhne od 6. do 10. června.

Změny však budou. V první den do Apple Parku přijdou vývojáři a studenti, kteří se mohou dívat na úvodní keynote. Místo v areálu však bude velmi omezené a zájemci se budou hlásit pomocí formuláře, který se objeví na webu.

Apple tak zvolil kompromis, alespoň částečně dojde na fyzický kontakt s vývojáři, ale zároveň bude mít čas a prostor si připravit efektní keynote, která bude jistě napěchovaná novinkami. Těšit se můžeme na iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9 i počítačový macOS 13 či tvOS.

Pro vývojáře zde budou připraveny různé online workshopy a individuální konferenční hovory s povolanými lidmi z Applu, kteří budou do detailu moci poradit s chystanými novinkami. Pro ty vyvolené, kteří se dostanou přímo do areálu Apple Parku, budou připraveny i nějaké živé workshopy. Díky tomu tak firma dokáže z letošního WWDC udělat skutečně globální událost.

Na jarní keynote Apple představil zelený iPhone 13:

Diskuze (1) Další článek: Android začne upozorňovat na zastaralé 32bitové aplikace. Časem z mobilů zmizí úplně

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , Novinka, Vývojář, Hromada, Publikum, Termín,