Apple pohltí cizí firmu každé dva až tři týdny, pochlubil se Cook

Apple koupil za posledního půl roku 20 až 25 firem. To znamená, že akvizice jednoho podniku nastává jednou za dva až tři týdny, někdy i častěji. V rozhovoru pro CNBC to v pondělí řekl generální ředitel firmy Tim Cook.

Veřejnému oznamování akvizic se společnost obvykle vyhýbá. „Jedná se většinou o malé firmy. Apple hledá primárně talenty a práva na duševní vlastnictví,“ vysvětlil Cook. Tak rychlé skupování jiných společnosti označila CNBC za agresivní. Většinou jde o malé firmy, větší akvizicí byl nákup sluchátkové firmy Beats z roku 2014. Apple zaplatil 3 miliardy dolarů.

Apple vykázal ve druhém finančním čtvrtletí, které skončilo 30. března, čistý zisk 11,56 miliardy dolarů. To znamená meziroční pokles o 16 %. Tržby i jejich výhled pro nové čtvrtletí však překonaly očekáváním analytiků, a to navzdory rekordnímu propadu čtvrtletních příjmů z prodeje iPhonů.

Celkové tržby Applu se ve druhém finančním čtvrtletí, meziročně snížily o pět procent na 58,02 miliardy dolarů. V nynějším finančním čtvrtletí očekává Apple tržby 52,5 až 54,5 miliardy dolarů. Apple zároveň oznámil, že drží v hotovosti 225 miliard dolarů, což ho řadí mezi přední společnosti s takovou sumou v hotovosti na světě.

Diskuze (47) Další článek: Volkswagen stvořil pojízdného kostlivce. Má názorně ukázat, jak fungují elektromobily

Témata článku: Apple, , , , , , Čtvrtletí, Finanční čtvrtletí, Miliarda dolarů, CNBC, Dolar, Malá firma, F +