Apple pozná, že máte hacknutý iPhone. Při napadení pošle notifikaci a návod k zabezpečení

V poslední době zaznamenaly Spojené státy vlnu hackerských útoků na iPhony, konkrétně na telefony vybraných politiků, novinářů a dalších významných osobností. Ukázalo se, že za částí těchto útoků stála izraelská technologická společnost NSO a odhaleno bylo hned několik spywarů. Nástroje jako Pegasus či Forcedentry využily zranitelnosti v operačním systému ke sledování těchto uživatelů.

Apple již objevené chyby opravil pomocí aktualizací a na NSO podal žalobu. Jelikož firma vždycky lpěla na bezpečí dat svých zákazníků, vydala nyní prohlášení o tom, že oběti těchto útoků bude nyní včas individuálně informovat.

Využívat k tomu bude několik kanálů. Jednak se to uživatel dozví z notifikační lišty po přihlášení na webu appleid.apple.com, ale bude informován i e-mailem a zprávou iMessage. Oběma způsoby se uživatel dostane ke speciálnímu formuláři, kde bude moci svůj účet zabezpečit.

Firma však druhým dechem dodává, že tento druh útoků je velice komplexní a hodně úzce zaměřený, proto je těžké vypátrat přesný původ.

Apple upozorňuje i na to, že je velmi pravděpodobné, že se útočníci nových bezpečnostních opatření chytnou a začnou uživatelům zasílat falešná upozornění ohledně napadení účtu. Proto firma nabádá, aby v takových případech uživatelé na nic neklikali, ani nic neinstalovali. Sám Apple je k ničemu podobnému nikdy vyzývat nebude. Zda je účet skutečně napaden, si bude moci každý uživatel ověřit na již zmíněném webu Apple ID.

Do iPhonu půjde uložit i doklady:

Zdroj: Apple

Diskuze (3) Další článek: Covid pas má platit pouze 9 měsíců. Pak bude potřeba se přeočkovat, navrhla Evropská komise

Témata článku: , , , , , , , , Curb, Napadení, Pegas, NSO, Útok, Návod, Notifikace, Uživatelé, NSO Group,