Apple prodal o něco méně iPhonů, ale nesmutní. Tržby jsou totiž rekordní

Apple prodal o něco méně iPhonů, ale nesmutní. Tržby jsou totiž rekordní

Apple zveřejnil hospodářské výsledky za poslední kalendářní čtvrtletí 2017. Firma zaznamenala rekordní tržby ve výši 88,3 miliardy dolarů. Provozní zisk (zisk po odečtení provozních nákladů včetně výzkumu a investic) meziročně vzrostl na 26,3 miliardy dolarů a firma tak zakončila čtvrtletí s provozní marží 30 %. To je mezi výrobci hardwaru naprosto nevídané číslo.

Klepněte pro větší obrázek

Mimochodem společnost drží krátkodobá aktiva ve výši téměř 144 miliard dolarů a 27,5 miliardy z toho činí hotovost. Pro příznivce ekonomických statistik doporučuji pročíst kompletní výsledovku. Není překvapením, že i ve sledovaných měsících (říjen až prosinec 2017) obstaraly většinu tržeb iPhony, konkrétně 70 % veškerého obratu. Počet prodaných kusů klesl zhruba o milion na 77,3 milionu, ale tržby meziročně narostly o 13 %. Ano, stojí za tím vysoko naceněný iPhone X.

Společnost bohužel neodkrývá, kolik kusů kterého modelu iPhonů prodala, ale analytici odhadují, že dodávky byly rozděleny přibližně na třetiny (iPhone X vs. iPhony 8 vs. starší modely). Průměrná prodejní cena jednoho iPhonu tak Applu narostla na 796 dolarů. Dařilo se také iPadům, jejichž distribuce meziročně mírně vzrostla na 13,2 milionu kusů. Počty prodaných hodinek Apple Watch výrobce explicitně neuvádí.

iPhone X pomohl Applu i přes určité problémy k rekordním tržbám:

Diskuze (185) Další článek: T-Mobile přidává do služby StreamOn dalších 10 aplikací. Počítá se i s Netflixem

Témata článku: Apple, iPhone, Apple Watch, Statistika, iPad, Zisky, Hospodaření a finance, Byznys, Peníze, Investice, Hospodářský výsledek, Odečtení, Sledovaný měsíc, Dolar, Čtvrtletí, Výrobce, Určitý problém, Tržby, Rekordní tržba, Starý model, Kus, Miliarda dolarů, Provozní zisk, APP, NEC


Určitě si přečtěte