Apple prodal už celkem 2 miliardy iPhonů. Pomohlo mu hlavně široké portfolio

Apple před několika dny překonal magickou hranici 2 miliard prodaných iPhonů. Narozdíl od dosažené první miliardy před 5 lety, kdy se s tím Apple chlubil i v tiskové zprávě, je však nyní ticho po pěšině. Společnost totiž oficiálně čísla prodaných zařízení již nějakou dobu nezveřejňuje. Odhad prodaných kusů ale dodala agentura Asymco.

Jen pro kontext celého trhu – za stejnou dobu od roku 2007, kdy byl představen první iPhone, se podle serveru Statista.com prodalo cca přes 14,5 miliardy smartphonů všech značek. V počtu je ovšem už započítaný i odhad pro zbytek tohoto roku, takže finální číslo se může trochu lišit. Co se týče počtu aktivních uživatelů, tvoří iOS zařízení aktuálně 26 % trhu. Dá se tedy říci, že si Apple z celého koláče ukousl slušné sousto.

Ke zrychlenému přírůstku prodaných zařízení Applu pomohla široká nabídka prodávaných smartphonů. Ostatně pokud zahrneme všechny modely i paměťové varianty, má Apple portfolio o širokém cenovém rozpětí od 11 690 Kč (64GB iPhone SE) až po 47 390 Kč (1TB iPhone 13 Pro Max).

Apple i ostatní výrobci si ale tak trochu zavařili. Každoročně na trh dodávají špičkově vybavené telefony, které uživatele nemotivují k tak časté obměně zařízení. Apple má v sobě stále něco ze Steva Jobse, který dokázal zákazníky přesvědčit, že právě tuto funkci nebo službu musí mít. Otázkou je, co by Steve dnes řekl právě na aktuální širokou nabídku modelů, která je opak jím prosazované strategie jednoduchého a přehledného potfolia.

Via: 9To5Mac, Zdroj: Asymco

Pomůže v prodejích Applu i nový iPhone 13?

Diskuze (1) Další článek: Litva varuje: „Zahoďte telefony z Číny”. Ty od Xiaomi prý umí skrytě cenzurovat obsah. Firma to popírá

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Statistika, Portfolio, Analýza, Hospodaření a finance, Prodeje smartphonů, Steve Jobs, Milník, Tisková zpráva, Široké portfolio, Zařízení, Asymco, SteveVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Windows 10 budou automaticky blokovat potenciálně nežádoucí aplikace. Jak ochranu vypnout?

Windows 10 budou automaticky blokovat potenciálně nežádoucí aplikace. Jak ochranu vypnout?

** Windows 10 budou blokovat potenciálně nežádoucí aplikace ** Dosud bylo rozhodnutí na uživateli, nyní MS funkci zapíná všem ** Ukážeme vám, jak blokování nežádoucích aplikací vypnout

Karel Kilián
Windows DefenderWindows 10Operační systémy