Apple radí, jak čistit iPhony. Nová je zmínka o dezinfekci

S ohledem na probíhající pandemii Apple aktualizoval instrukce k čištění iPhonů a dalších zařízení. Různé materiály znamenají různé požadavky na čištění. Obecně platí, že máte používat měkký hadřík, který nepouští vlákna (např. ten určený pro fotografickou techniku). Nepoužívejte ani hrubé látky, nebo dokonce hubky, které by mohly způsobit drobné oděrky. Před čištěním je nutné odpojit všechna externí zařízení, kabely a zdroje napájení, ideální je zařízení vypnout.

Apple nabádá, abyste k čištění nepoužívali tekutiny a hlídali, aby se do otvorů nedostala vlhkost (vodotěsné iPhony lze omýt čistou vodou). Nemáte používat aerosolové spreje, rozpouštědla, ani abrazivní chemikálie a nestříkat čistící prostředky přímo na produkt. A právě dnes přidal Apple na úvod článku otázku: Je v pořádku používat nějaký dezinfekční prostředek na můj Apple produkt?

Odpověď zní: Pomocí 70% izopropylalkoholu nebo dezinfekčních ubrousků Clorox můžete jemně otřít tvrdé, neporézní povrchy jako je displej, klávesnice nebo jiné vnější povrchy. Nepoužívejte bělidlo. Zabraňte vniknutí vlhkosti do jakéhokoli otvoru a neponořujte zařízení do čisticích prostředků.

Koronavir přežije až 9 dní

Nedávná studie z Journal of Hospital Infection zjistila, že koronavirus může přetrvávat na neživých površích, jako je kov, sklo či plast až po dobu devíti dnů. Jedno z doporučení je čistit tyto povrchy pomocí izopropylalkoholu. Mobilní telefony jsou řádným semeništěm mikroorganizmů. Saháme na ně na toaletě, v MHD, při práci na zahradě atd. a jejich pravidelná očista tedy není od věci i mimo aktuální pandemii.

U chytrých telefonů je ale problém s oleofobní vrstvou displeje. Ta brání ulpívání otisků prstů, ale s postupem času ztrácí na účinnosti. Použitím čistícího prostředku (vyjma doporučeného) ji můžete ještě narušit či úplně odstranit. A právě proto Apple doporučuje použít jen dezinfekční ubrousky nebo právě 70% izopropylalkohol, který bezpečně zlikviduje i COVID-19.

Po každém čištění telefonu si nezapomeňte umýt ruce.

Diskuze (8) Další článek: Smartphony Honor získávají akutalizaci na Android 10. Služby Googlu zůstávají

Témata článku: iPhone, Koronavirus, Bezpečnost, Čištění, Mutace, Zařízení, Povrch, ABR, Hadřík, Dezinfekce, Ubrousek, Pandemie, Zmínka, Sprej, Jak


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Chytré trenýrky či podprsenka. Na první pohled směšné, na druhý pohled zcela logické řešení
Karel Kilián
Chytré oblečeníWearablesNositelnosti
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny