Apple rozhodně nemá v plánu ukončit monopol App Storu, řekl Tim Cook

Provize v obchodech s aplikacemi jsou poslední roky kontroverzní téma, obzvláště ve spojení s Applem, kterému byla již několikrát vytýkána chybějící alternativa k App Storu. Na toto téma se v rozhovoru v rámci francouzské konference VivaTech rozpovídal sám CEO Applu, Tim Cook.

Mimo jiné uvedl, že tlaky směrem k povolení instalovat aplikace do iPhonu mimo App Store společnost považuje za narušení bezpečnosti iPhonů. Firma se naopak snaží vyvíjet iniciativu k ochraně soukromí. Důkazem je nedávno představená funkce App Tracking Transparency, která sleduje, jaké aplikace mezi sebou sbírají data. Tyto bezpečnostní mechanismy je možné provozovat pouze na uzavřeném Apple ekosystému.

Cook zároveň dodal, že se Apple konstruktivním debatám na téma alternativních zdrojů aplikací nebrání a uznává, že regulace může přinést i určitý pozitivní efekt. Přesto si Cook myslí, že je zodpovědností Applu říci, kdy je změna v nejlepším zájmu uživatele a kdy ne. Rovněž poukázal na fakt, že právě uzavřenost ekosystému a obchodu App Store je důvod, proč je na Androidu podle jeho informací 47× více malwaru než na iOS.

Via: MacRumors

Diskuze (10) Další článek: Huawei chystá další slevovou akci. Nejrychlejším nabídne mobil a hodinky za stovku

Témata článku: Apple, iPhone, Android, Aplikace, iOS, AppStore, Obchod s aplikacemi, Tim Cook, Monopol, Konference, App Store, Debata, MacrumorsSony potichu vyrobilo novou revizi PS5. Je o 300 gramů lehčí

Sony potichu vyrobilo novou revizi PS5. Je o 300 gramů lehčí

Sony už po necelém roce vyrábí upravený PlayStation 5

Lukáš Václavík
PlayStation 5PS5Sony
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost