Apple si nejspíš připíše rekordní rok. iPhony 12 se prodávají rychleji než loni „jedenáctky“

Apple se pravděpodobně může těšit na příznivou uzávěrku čtvrtého kalendářního kvartálu a vlastně i celého roku 2020. Podle odhadů společnosti Counterpoint Research totiž prodeje aktuálního portfolia iPhonů 12 překonají předchozí kolekci „jedenáctek“ zhruba o pětinu. Vyplývá to z průběžné analýzy za prvních šest týdnů prodeje iPhonů 12 na americkém trhu, tedy během října a listopadu 2020.

Klepněte pro větší obrázek
Prodeje řad iPhone 12 vs. iPhone 11 za prvních 6 týdnů na americkém trhu (Zdroj: Counterpoint Research)

Graf zobrazuje objem prodeje iPhonů na americkém trhu prvních šest týdnů po jejich uvedení na pulty. Kromě 2. týdne nové iPhony 12 ve všech případech překonaly předchozí 11ky, ve dvou týdnech dokonce více než dvojnásobně. A to i přesto, že modely současné generace byly uvedeny do prodeje ve dvou vlnách (v první iPhone 12 a iPhone 12 Pro, ve druhé iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max).

Kompletní čísla za celé čtvrté čtvrtletí musí analytici ještě dopočíst, ale už teď podle amerických prodejů odhadují, že průměrný meziroční nárůst prodeje na globálním trhu bude okolo 21 %. To by znamenalo jednak rekordní kvartální objem zhruba 89 milionů prodaných iPhonů, ale zároveň i nejvyšší hodnotu prodejů za celý kalendářní rok okolo 206 milionů iPhonů.

Podívejte se, jak Apple představoval iPhone 12:

Diskuze (84) Další článek: Listujeme Computerem: proč je 5G důležité pro operátory a nadšení z nového MacBooku Air

Témata článku: Apple, iPhone, Statistika, Analýza, Counterpoint, Rekordy, Prodej, Jedenáctka, Rekordní rok, Globální trh, Counterpoint Research, Pro +, Americký trh, Apple iPhone na Heureka.cz