Apple spustil digitální občanky a řidičáky. Fungují podobně jako Apple Pay

Apple před několika měsíci oznámil chystanou funkci digitálních průkazů totožnosti, jako je občanský či řidičský průkaz. Nyní možnost vytvoření digitálních dokladů spustil a využít ji lze v prvních státech USA, ovšem zatím pouze ve vybraných letištích.

Digitální doklady fungují a jsou na iPhonu a Apple Watch uloženy stejně jako dosud platební karty, tedy v aplikaci Apple Wallet. Přidání průkazu je tak pro zákazníka stejné naskenováním dokladu kamerou, jen s tím, že v tomto případě bude nutné i ověření obličejem, s tím že telefon uživatele vyzve i k několika pohybům hlavou, aby systém ověřil, že doklad přidává opravdu jeho držitel.

Používání je pak podobné jako s placením Apple Pay. Nejdříve je nutné vyvolat aplikaci Apple Wallet a v ní pak dohledat požadovaný doklad. Telefon přitom hned ukáže ty nejzákladnější údaje. Až po ověření obličejem nebo kódem se zobrazí další citlivé informace a povolí se bezpečný přenos dat do čtečky. Těmi budou muset být vybaveny místa, která chtějí digitální doklady přijímat.

Apple zde samozřejmě velmi dbá na soukromí, takže data jsou šifrována a bezpečně uložena v telefonu. Šifrovaný je i přenos dat v případě ověření čtečkou digitálních dokladů. Systém je rovněž navržen tak, aby Apple ani státní orgány nebyly schopni zjistit, kdy a kde uživatel digitální průkaz předkládal. Pokud uživatel zařízení ztratí, lze doklady z telefon smazat vzdáleně skrze službu Find My.

Takto digitální doklady Applu fungují v praxi:

Diskuze (27) Další článek: Recenze mobilu Poco F3. Stojí deset, skoro vše zvládá na dvacet, jen fotit umí na pět

Témata článku: Apple, , , , , , , , , SPU, Občanka, Finda My, Digit, Apple Wallet, Ověření, Řidičák, Průkaz, F +, Doklad, Telefon,